Iva Kokešová

Iva Kokešová - Foto: Khalil Baalbaki,  ČRo

Iva KokešováFoto: Khalil Baalbaki, ČRo

moderátorka

Slyšet mě můžete v dopoledních i odpoledních hodinách, o víkendech a také v pořadu Kontakt 

Co mě přivedlo k mikrofonu  

Odpověděla jsem na inzerát, to jsem byla ještě ve škole, a vyšlo to. Prakticky od studií dělám v rádiu. V letech 1992–1994 na plzeňské Evropě 2 a pak až do roku 2007 na rádiu Kiss Proton. Potom jsem začala pracovat jako redaktorka jednoho plzeňského zpravodajského serveru, což dělám dodnes. Od roku 2012 jsem navíc zpátky u mikrofonu. Jsem ráda, že si Český rozhlas Plzeň vybral také mě. Moc si toho vážím. 

Co považuji za má rozhlasová "nej" 

Iva Kokešová - Foto: Rostislav Duršpek

Iva KokešováFoto: Rostislav Duršpek

Rozhovory s Lucií Bílou, Vlastou Chramostovou, Marií Poledňákovou, Karlem Gottem, Petrem Jandou, Ivou Janžurovou a dalšími velkými osobnostmi. Udělala jsem si jeden závěr z těchto setkání – čím větší hvězda, tím příjemnější, sympatičtější a pokornější člověk. A naopak. 

Co mě baví 

Dcera Klárka, hudba, knížky, filmy a zahrada. Skalka, keře, tráva - to je moje. To co je pro mnohé otrava – sekání trávy – to je pro mě velmi příjemný způsob relaxace. 

Co mě drží nad vodou 

Lidi, které mám ráda. Práce, kterou mám ráda. Ale nejsem stále nad vodou. Nezřídka se ocitnu pod vodou. K životu to asi patří. A když jste pod vodou, musíte začít kopat, plavat, prostě makat, abyste se zase dostali nahoru. 

Autor:  Iva Kokešová

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas