Jaroslava Kreuzbergová

Jaroslava Kreuzbergová - Foto: Rostislav Duršpek

Jaroslava KreuzbergováFoto: Rostislav Duršpek

externí spolupracovnice pro oblast zdravé výživy

U mikrofonu plzeňského rozhlasu jsem se ocitla osudově - náhodně na pozvání paní redaktorky Jiřiny Štastné v roce 1990 a zůstala jsem tam dodnes. Moc mě tato práce baví , jsem od malička žádaná recitátorka – komička… Svoji kariéru jsem zahájila v pěti letech na podiu kulturního domu zpěvem písně "Když jsme spolu pod hvězdami stáli". Od té doby mi média nedala spát. 

Jsem velmi otevřený člověk s pentagramem a jablíčkem poznání v erbu. Každé vysílání mi umožňuje kontakt s mnoha lidmi a nutí mě se rozvíjet lidsky i odborně.  

Mým oborem je výživa, v dietologii a zdravotnictví se pohybuji od roku 1974. Pracuji jako vedoucí nutriční terapeutka (dietní sestra) na Oddělení klinické dietologie Fakultní nemocnice Plzeň, dále jako asistentka praktické klinické dietologie na LF Plzeň a externí učitelka na VZŠ obor nutriční terapeut. Od roku 1994 jsem také součástí výboru sekce sester Diabetologické společnosti J. E. Purkyně. 

Ve svých přednáškách pro nejrůznější odborná i laická fóra se snažím dělit s lidmi o vědomosti a zkušenosti na poli výživy, medicíny i života vůbec. Jsem přesvědčena, že má-li člověk odvést dobré dílo pomocí medií jako je kniha nebo rozhlas, musí provést „duševní striptýz“. 

Rozhlas považuji za skvělý dar civilizace, mám ho ráda a mikrofonu se opravdu nebojím. 

Každý pátek se s dietní sestrou Jaroslavou Kreuzbergovou můžete setkat v rubrice "Poradíme vám", kterou Český rozhlas Plzeň vysílá od 8:30. Slyšet ji můžete také v některých "Hobby poradnách", ve středu po 18. hodině. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas