Pavel Halla

Pavel Halla - Foto: Rostislav Duršpek

Pavel HallaFoto: Rostislav Duršpek

redaktor publicistiky

Znamení:
Střelec 

Životní motto:
"Život je hra, musí se ale hrát fair play" 

Co dělám v rozhlase:
Od anket v ulicích na aktuální témata, přes rozhovory se zajímavými lidmi a diskuzní pořady, po cestopisné reportáže ze zajímavých míst západních Čech. Tvůrčí práce se zvukem mě nepřestává fascinovat a bavit. Spoluvytvářím pořady Česko – země neznámá, Co vás zajímá, U vás doma, Náš příběh, Otázka pro dnešní den a další. 

Před rozhlasem:
Já se vlastně jen vrátil zpátky do rádia, ze kterého jsem před patnácti lety vyrazil do velkého světa hlavního města na zkušenou. Několik let jsem pracoval jako tiskový mluvčí. Bylo úžasné poznat a pochopit práci „na druhém břehu“. Dnes jsem ale rád, že jsem zpátky v rádiu – to je moje živá voda.  

Co mě baví:
Baví mě lovit zajímavé zvuky z terénu a reportáže tak vytvářet pro posluchače co nejbarevnější. 

Vyhledávání nových zajímavých míst pro výlety, odkrývání neznámých detailů na známých místech, přiblížení atmosféry místa – to je přesně to, co jsem vždycky chtěl dělat. Každý den je jiný a v různých, nejen přírodních, kulisách. Také mě baví ptát se v diskuzních pořadech na nejen příjemná témata, stejně jako pátrat po zajímavých lidech a jejich životních příbězích… 

Novinkou pro mě po návratu do Českého rozhlasu byly nejen nové technologie v počítačích (stříhal jsem ještě magnetické pásky, které se pak ručně lepily k sobě), ale také nové komunikační cesty k posluchačům. Webové stránky, facebook… O to je ale moje práce teď pestřejší. Nejen, že pokaždé tvořím zcela novou a jedinečnou rozhlasovou reportáž, ale ještě k tomu fotím a píšu články pro web Českého rozhlasu.  

Autor:  Pavel Halla

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace