Roman Stupka

Roman Stupka - Foto: Khalil Baalbaki,  ČRo

Roman StupkaFoto: Khalil Baalbaki, ČRo

moderátor (externí spolupracovník)

Redaktorem Českého rozhlasu Plzeň jsem se stal 1.8.1995. Od ledna 2002 jsem přešel na externí spolupráci. K slyšení bývám většinou ráno, odpoledne a večer, zejména v pořadech "Dobré ráno", "Týden v regionu", "Noční linka" a "Sportovní magazín" - v noci většinou spím. 

Co mne přivedlo k mikrofonu 

Roman Stupka

Roman Stupka

K mikrofonu jsem se dostal v sedmi letech. Vyrobil jsem si ho sám ze starých krabic a ze staniolu. Děsil jsem jím cvičence na místní spartakiádě v roce 1975. Už tehdy jsem natočil spoustu fiktivních rozhovorů. Mým snem totiž bylo stát se sportovním komentátorem. Vystudoval jsem češtinu na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity a opravdu jsem dva roky na malé vísce učil, ale asi nebudu typ zapadlého vlastence, a tak jsem se přihlásil na konkurz do Českého rozhlasu Plzeň. Tam už mi dali mikrofon opravdový a zřejmě proto, že jsem měl cvik z dětství, jsem byl přijat. 

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci 

NEJdříve musíte dostat nápad, který NEJde odehnat, prostě jste toho plNEJ, NEJmíň měsíc ho hýčkat v hlavě - tak vzniká NEJvíc dobrých reportáží... Myslím, že se mi pár takových už povedlo. A pak samozřejmě moderování - zvláště pak ráno, což je velice specifická část dne a vy nesete jistou odpovědnost, jakou nohou lidé vstanou. 

Co mne baví 

Baví mne sport. 

Autor:  Roman Stupka

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace