Program

Do tohoto centra patří především lidé, které znáte z vysílání celoplošných a speciálních stanic Českého rozhlasu – redaktoři, moderátoři, hlasatelé nebo zprávaři. A pak také ti, které sice neuslyšíte, ale bez nichž by se žádná stanice neobešla – zvukoví technici, hudební a slovesní dramaturgové, produkční, editoři.

Společně připravují programy na míru jednotlivým stanicím podle jejich specifického zaměření. Daří se jim to hlavně proto, že se většinou dokonale sžili se „svou“ stanicí a rozhlasová práce pro ně už dávno není jenom zaměstnání.

Eva Hazdrová-Kopecká

ředitelka Programu

Dvojka
Je rodinnou stanicí snaží se nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Věnujeme se žánrům, které může rozvíjet pouze rozhlas veřejné služby, jde například o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé, pohádky, zábavu.
Radio Wave
Je stanicí především pro mladě smýšlející populaci. Zajímá se o aktuální kulturní i společenské dění a nabízí posluchačům podněty pro cestu vedoucí od stereotypu středního proudu. Oslovuje vás hudbou napříč nemainstreamovými žánry a sdílí s vámi zájem o aktuální hudební dění.
Rádio Junior
Je speciální digitální stanicí pro děti a mládež, která zajišťuje vysílání s českými i zahraničními hity, živými vstupy, rozhovory s hosty, čtením na pokračování a soutěžemi. Nabízí pohádky, hry, básničky, poklady z rozhlasového archivu i novou tvorbu.
Vltava
Kulturní stanice, která se zabývá kulturou v nejširším slova smyslu; vysílá, natáčí a pořádá koncerty klasické a jazzové hudby, v jejím rámci jsou vysílány rozhlasové hry, dokumenty a četby. Informuje o všem, co se v Česku v kultuře děje.
Jazz
Vysílá zejména pro náročné zájemce o jazzovou hudbu s vyhraněným vkusem a přináší posluchačům aktuální zpravodajství ze světa jazzu.
Radio Praha – vysílání do zahraničí
Zprávy, politika, ekonomika, cestování, kultura. Informace o České republice pro zahraniční posluchače a uživatele našeho webu v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině.

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace