Petra Lazáková

Petra Lazáková - Foto: Pavel Ovsík

Petra LazákováFoto: Pavel Ovsík

moderátorka Klubu Rádia Junior

Co dělám v rozhlase:
Moderuju pořad Atrium – pořad pro dospělé, které „baví“ svět dětí. A také natáčím pořady, které by zase měly „bavit“ děti – třeba Cestování nás baví, Svět nás baví, Medicína nás baví. 

Před rozhlasem:
Asi je to praštěné, ale novinářkou jsem se stala díky americkému trháku Titanik. „Šílenou“ pětistránkovou recenzi jsem kdysi dávno poslala do médií, a jeden odvážný redaktor mi dal šanci v časopise Cinema. Pak jsem přišla do vrátnice Českého rozhlasu a chtěla tady pracovat třeba jako uklízečka. Ale kupodivu jsem dostala šanci jako redaktorka zahraniční redakce Radiožurnálu. 

Před 13 lety jsem se dostala na reportážní cestu s UNICEF do africké Rwandy – a to asi všechno změnilo. O chudších zemích, o cestování, o jinakosti a různorodosti dělám rozhlasové pořady i „pomáhací“ CD plná pohádek, říkanek a písniček dodnes. CD „Do Afriky/Sýrie/Indonésie nejen za pohádkou“ mají někoho potěšit a jinému zase pomoci. Africké bylo pro UNICEF, syrské pro ADRA a to třetí, nejosobnější, indonéské pro DORRA (DOctoRs foR Africa/Asia). 

Co mě baví:
Cestování, hory ve všech ročních obdobích, lyžování, natáčení s našimi kluky tady nebo v Indonésii (kam teď docela často díky své druhé práci pro DORRA létám/e). 

Petra Lazáková (úplně vlevo) - Foto: Kateřina Ševčíková

Petra Lazáková (úplně vlevo)Foto: Kateřina Ševčíková

Autor:  Petra Lazáková  (pma)

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas