Zora Jandová

Zora Jandová - Foto: Martin Jaroš

Zora JandováFoto: Martin Jaroš

Do roku 2016 byla šéfredaktorkou Rádia Junior, nyní se podílí na propagaci stanice a příležitostně moderuje pořady Klub Rádia Junior a Atrium.

Herečka, zpěvačka, moderátorka, autorka a ilustrátorka knížek pro dospělé i pro děti, kondiční trenérka, 7. na mistrovství světa v čínském bojovém umění tai-či. 

Hraje na klavír a skládá hudbu i texty k muzikálům a písničkám. Odehrála přes 70 rolí v divadle, filmu, televizi i v rozhlase. 

Stála u zrodu Rádia Junior a pro tuto stanici také napsala vodnické čtení na pokračování Tatrmani a pohádkově-publicistický seriál Letopisy Želvíry čili želvy Elvíry

Na Dvojce Českého rozhlasu jednou týdně připravuje a moderuje pořad Noční Mikrofórum

Ráda se učí novým věcem, sportuje a miluje zvířata. Se svým mužem, hudebním skladatelem a klavíristou Zdenkem Mertou často koncertuje v zahraničí, zpívá v deseti jazycích. Má dvě dcery, jedenadvacetiletou Viktorii a jedenáctiletou Esther. 

„Chtěla bych, aby jakékoli učení bylo zábavné. Aby bylo všude spousta lidí, se kterými je legrace, a aby byli vždycky na blízku kamarádi, kteří dokážou pomáhat nejenom sobě navzájem, ale i všem ostatním okolo,“ dodává Zora. 

Autor:  Redakce Rádia Junior
Pořad: Klub Rádia Junior  |  Stanice: Rádio Junior
Čas vysílání: denně: 19:00  |  Délka pořadu: 1 hodina  
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas