Standa Soukup

Standa Soukup - Foto: Stanislav Soukup

Standa SoukupFoto: Stanislav Soukup

Fotograf

Moje jméno a případná přezdívka:
Standa Soukup 

Jsem ročník:
1978 

Na Radiu Wave zastávám práci?
Donedávna webeditora, nyní externího fotografa. 

Předtím jsem stihnul?
Pracovat na různých místech, pro různé lidi, ale hlavně s lidmi a pro lidi. 

Nejraději poslouchám?
Hudbu, bez omezení žánrů, jen jsem opravdu vybíravý a kritický. 

Za koncert roku 2011 považuji?
Nabídka koncertů se u nás hodně vylepšila, ale když se ohlédnu opět vítězí zahraničí: Wilco (Berlin), Low (Berlin), Anna Calvi (Groningen), Tinariwen (Berlin). Následují Blonde Redhead (LMB), Russian Circles a Boris (Matrix), Paramount Styles (Dobeška), Načeva (RWLS), Please The Trees (Kostel sv. Šimona a Judy), Houpací koně (Rekomando), The Black Mountain (LMB), Alva Noto + Byetone (MeetFactory), Gallon Drunk (LMB).
 

Mé nejoblíbenější filmy?
Febiofest, Alois Nebel, Habemus papam, seriál BBC Sherlock Holmes. Pár věcí jsem zapomněl, ale mám pocit, že stále větší počet filmů člověk konzumně přežvýká a zapomene. Nejsilnější zážitek si stále nosím z filmu Bílá stuha!
 

Jestli čtu, tak většinou?
Pravidelně food blogy, fotografické diskuze, ve zbytku času dobré knížky a kvalitní komiksy. Nedávno třeba Pražský hřbitov od Umberta Eca, Michael Cunningham Za soumraku a spousty dalších. Do elektronické čtečky mi jako první přistála mnou zbožňovaná série Stopařův průvodce po galaxii, kterou se hodlám asi posedmé probírat.
 

Když mám volný čas, tak ho trávím?
Poslední dobou u počítače a to i vědomě. Pravidelně také ochutnáváním plodů práce našich vinařů s konstatováním, že jsou v dosti případech odborníky na svých místech. Obdobně tak činím i v restauracích, kde většinou vládne pravý opak a tak chodím dost často na stejná místa. Rád cestuju a nejraději ověšen fototechnikou někde po horách a městech. 

K jídlu a pití si nejraději dopřávám?
Jsem gurmán amatér, mám rád hru chutí a vůní. Dobrá vína jak domácí tak i zahraniční. A mou vášní jsou čaje vytříbených kvalit, ale o tom se vypráví lépe nad šálkem kvalitního Darjeelingu. 

Co bych chtěl sdělit světu?
Dovolím si ocitovat větu Františka Vláčila, kterou jsem měl možnost slyšet v rozhovoru na výstavě Zápasy. "Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod..."
Tak pod to se podepíšu třeba 100x! 

Top 5 hudebních počinů za rok 2011?
Silná vlna žen s kytarou hned na začátku roku (Anna Calvi, PJ Harvey, Des Ark, tUnE-yArDs, Shilpa Ray)
Chlápci s kytarou co nepláčou (Kurt Vile, Josh T. Pearson, J Mascis, Thurston Moore, Bonnie „Prince“ Billy, Hugo Race, Tom Waits)
Kapely (Tinariwen, Low, Wilco, The Black Keys, The War On Drugs, My Morning Jacket, C, Fucked Up)
 

E-mail: stanislav.soukup@rozhlas.cz

Autor:  Stanislav Soukup

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas