Aleš Stuchlý

Aleš Stuchlý - Foto: Khalil Baalbaki

Aleš StuchlýFoto: Khalil Baalbaki

Od 1. ledna 2016 pracuje v Českém rozhlase externě jako moderátor Čelistí. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

Hudební dramaturg a filmový redaktor, moderátor pořadu Factory a filmově-kritického magazínu Čelisti. 

Moje jméno a případná přezdívka:
Aleš Stuchlý. Áda. Vozataj.  

Jsem ročník:
1981 

Na Radiu Wave zastávám práci?
Ten, který práská kníry a cvaká Čelistmi. 

Předtím jsem stihnul?
Redaktorování v Literárních novinách a časopisu Týden. Spoluzaložení a práci v čtrnáctideníku A2, psaní pro Respekt, magazín His Voice nebo revue Labyrint. Studia na katedře Filmové vědy FF UK. Vedle Radia Wave žiju a rodím děti i pro festivaly Stimul, Be2Can a pro časopis Cinepur.  

Nejraději poslouchám zaklínajícího Screamin' Jay Hawkinse. Zaklínajícího svého syna Šimona. Boards of Canada a Paavoharju. Knife a Spoon. Vladimíra Menšíka a jeho alter ego Karla Veselého. Abrazivní samomluvu Dana Nekonečného. Rodinku!  

Za nejlepší koncerty posledních let považuji opulentní hip-popovou operu Kanye Westa pod širým nebem v polském Krakově a koncert novodobé šamanky Fever Ray v původně sakrálních prostorách klubu Babel ve švédském Malmö. Letos (2015) mě omráčil sonický nálet klasiků Autechre a nezařaditelná performance venezuelského vizionáře Arcy na rakouském Donaufestu. 

Mé nejoblíbenější filmy jsou Jarmuschův Mrtvý muž a Ghost Dog - Cesta samuraje. Werckmeisterovy harmonie Bély Tarra. Odvrácená strana Měsíce Roberta Lepage. Zločiny a poklesky Woodyho Allena. Post tenebras lux Carlose Reygadase. Bílé dlaně Szabolcse Hajdu. Syn bratrů Dardenneových. Kód neznámý Michaela Hanekeho. Cokoli od taiwanského krále tzv. slow cinema Tsai Ming-lianga. Letos zatím vede Saulův syn László Nemese. 

Jestli čtu, tak většinou László Krasznahorkaie a Juliana Barnese. Karla Hynka, Jana Kohouta a Vratislava Effenbergera. Daniila Charmse. Knihy ze Severu (Kari Hotakainen, Rosa Liksom, Erlend Loe, Peter Hoeg, Jon Fosse, Sjón). Jidiše kop. Občas takhle po ránu, čtu si súry z Koránu.  

Když mám volný čas, tak ho trávím?
Sběrem plodnic a vybíráním pláství. Rád sem tam posnídám znělec. 

K jídlu a pití si nejraději dopřávám?
Tatarák a jeho vepřového berlínského bratra Hackepetera. Dršťkovou. Bramborák. Všechno s vyšším obsahem selenu. Pivo z Chýně. 

Co bych chtěl sdělit světu?
Člověk, hluchý vůči tichu, rozezná už jen zvuky autonehod. 

Top 5 hudebních počinů za (půl)rok 2015?
Vince Staples - Summertime ′06
LA Priest - Inji
Květy - Miláček slunce
Omar Souleyman - Bahdeni Nami
Doldrums - The Air Conditioned Nightmare 

Sledujte Aleše na Twitteru.

Autor:  Aleš Stuchlý

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace