Aleš Stuchlý

Aleš Stuchlý - Foto: Barbora Linková

Aleš StuchlýFoto: Barbora Linková

Od 1. ledna 2016 pracuje v Českém rozhlase externě jako moderátor Čelistí. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

Hudební dramaturg a filmový redaktor, moderátor pořadu Factory a filmově-kritického magazínu Čelisti. 

Moje jméno a případná přezdívka:
Aleš Stuchlý. Áda. Vozataj.  

Jsem ročník:
1981 

Na Radiu Wave zastávám práci?
Ten, který práská kníry a cvaká Čelistmi. 

Předtím jsem stihnul?
Redaktorování v Literárních novinách a časopisu Týden. Spoluzaložení a práci v čtrnáctideníku A2, psaní pro Respekt, magazín His Voice nebo revue Labyrint. Studia na katedře Filmové vědy FF UK. Vedle Radia Wave žiju a rodím děti i pro festivaly Stimul, Be2Can a pro časopis Cinepur.  

Nejraději poslouchám zaklínajícího Screamin' Jay Hawkinse. Zaklínajícího svého syna Šimona. Boards of Canada a Paavoharju. Knife a Spoon. Vladimíra Menšíka a jeho alter ego Karla Veselého. Abrazivní samomluvu Dana Nekonečného. Rodinku!  

Za nejlepší koncerty posledních let považuji opulentní hip-popovou operu Kanye Westa pod širým nebem v polském Krakově a koncert novodobé šamanky Fever Ray v původně sakrálních prostorách klubu Babel ve švédském Malmö. Letos (2015) mě omráčil sonický nálet klasiků Autechre a nezařaditelná performance venezuelského vizionáře Arcy na rakouském Donaufestu. 

Mé nejoblíbenější filmy jsou Jarmuschův Mrtvý muž a Ghost Dog - Cesta samuraje. Werckmeisterovy harmonie Bély Tarra. Odvrácená strana Měsíce Roberta Lepage. Zločiny a poklesky Woodyho Allena. Post tenebras lux Carlose Reygadase. Bílé dlaně Szabolcse Hajdu. Syn bratrů Dardenneových. Kód neznámý Michaela Hanekeho. Cokoli od taiwanského krále tzv. slow cinema Tsai Ming-lianga. Letos zatím vede Saulův syn László Nemese. 

Jestli čtu, tak většinou László Krasznahorkaie a Juliana Barnese. Karla Hynka, Jana Kohouta a Vratislava Effenbergera. Daniila Charmse. Knihy ze Severu (Kari Hotakainen, Rosa Liksom, Erlend Loe, Peter Hoeg, Jon Fosse, Sjón). Jidiše kop. Občas takhle po ránu, čtu si súry z Koránu.  

Když mám volný čas, tak ho trávím?
Sběrem plodnic a vybíráním pláství. Rád sem tam posnídám znělec. 

K jídlu a pití si nejraději dopřávám?
Tatarák a jeho vepřového berlínského bratra Hackepetera. Dršťkovou. Bramborák. Všechno s vyšším obsahem selenu. Pivo z Chýně. 

Co bych chtěl sdělit světu?
Člověk, hluchý vůči tichu, rozezná už jen zvuky autonehod. 

Top 5 hudebních počinů za (půl)rok 2015?
Vince Staples - Summertime ′06
LA Priest - Inji
Květy - Miláček slunce
Omar Souleyman - Bahdeni Nami
Doldrums - The Air Conditioned Nightmare 

Sledujte Aleše na Twitteru.

Autor:  Aleš Stuchlý

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace