Tomáš Lörincz

Tomáš Lörincz - Foto: Tomáš Novák

Tomáš LörinczFoto: Tomáš Novák

moderátor

Noční Radiožurnál  

Znamení:
Rak (1972) 

Životní motto:
Jsou dva druhy věcí, kvůli kterým by se člověk neměl rozčilovat. Ty, které se změnit dají (změň je), a ty, které se změnit nedají (tak proč se s nimi trápit)… 

Co dělám v rozhlase:
Moderace (především Sportžurnál a Noční Radiožurnál), živé vstupy a reportáže ze sportovních akcí, občas podle potřeby zprávy. 

Před rozhlasem:
Všechny druhy médií – vedle rozhlasu i deníky a televize, pro kterou to platí pořád (Nova sport). Rodiče ze mě chtěli mít ekonoma, ale já bych tuhle republiku rozhodně nezachránil – spíš naopak :-) 

Co mě baví:
Rodina (nestíhám), spánek (nestíhám), houbaření (nestíhám), rybaření (nestíhám) a řada dalších věcí (nestíhám už vůbec). Jediné, co stíhám, je práce. Ale ta je v seznamu koníčků naštěstí taky a ta rozhlasová navíc hodně nahoře. 

Co mě vždycky dostane:
Hromada maličkostí, v ideálním případě najednou. Jsou i věci, které mě „dostanou“ v negativním smyslu – například politika a přístup „obyčejného člověka“ k ní, případně s tím související debata s fanatiky, kterým chybí argumenty. A abych nezapomněl – dostanou mě i televizní či rozhlasové rosničky, které považují teploty kolem pětatřiceti stupňů za nádherné a podle nich bude „krásně“. Fuj. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Nevím a vědět to nechci. Nejspíš bych se dozvěděl, že jsem šťoural, kterému se pořád něco nelíbí a který by rád za každým krokem viděl logický a smysluplný důvod. Asi se moc často ptám, proč to či ono nejde, případně proč to nejde líp a jinak. Pokud se k tomu ale zároveň dodává, že to dělám proto, že mi na rádiu záleží, tak to vlastně až tak negativní není. 

E-mail: Tomas.Lorincz@rozhlas.cz

Autor:  Tomáš Lörincz  (lcz)

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace