Tomáš Lörincz

Tomáš Lörincz - Foto: Tomáš Novák

Tomáš LörinczFoto: Tomáš Novák

moderátor

Noční Radiožurnál  

Znamení:
Rak (1972) 

Životní motto:
Jsou dva druhy věcí, kvůli kterým by se člověk neměl rozčilovat. Ty, které se změnit dají (změň je), a ty, které se změnit nedají (tak proč se s nimi trápit)… 

Co dělám v rozhlase:
Moderace (především Sportžurnál a Noční Radiožurnál), živé vstupy a reportáže ze sportovních akcí, občas podle potřeby zprávy. 

Před rozhlasem:
Všechny druhy médií – vedle rozhlasu i deníky a televize, pro kterou to platí pořád (Nova sport). Rodiče ze mě chtěli mít ekonoma, ale já bych tuhle republiku rozhodně nezachránil – spíš naopak :-) 

Co mě baví:
Rodina (nestíhám), spánek (nestíhám), houbaření (nestíhám), rybaření (nestíhám) a řada dalších věcí (nestíhám už vůbec). Jediné, co stíhám, je práce. Ale ta je v seznamu koníčků naštěstí taky a ta rozhlasová navíc hodně nahoře. 

Co mě vždycky dostane:
Hromada maličkostí, v ideálním případě najednou. Jsou i věci, které mě „dostanou“ v negativním smyslu – například politika a přístup „obyčejného člověka“ k ní, případně s tím související debata s fanatiky, kterým chybí argumenty. A abych nezapomněl – dostanou mě i televizní či rozhlasové rosničky, které považují teploty kolem pětatřiceti stupňů za nádherné a podle nich bude „krásně“. Fuj. 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Nevím a vědět to nechci. Nejspíš bych se dozvěděl, že jsem šťoural, kterému se pořád něco nelíbí a který by rád za každým krokem viděl logický a smysluplný důvod. Asi se moc často ptám, proč to či ono nejde, případně proč to nejde líp a jinak. Pokud se k tomu ale zároveň dodává, že to dělám proto, že mi na rádiu záleží, tak to vlastně až tak negativní není. 

E-mail: Tomas.Lorincz@rozhlas.cz

Autor:  Tomáš Lörincz  (lcz)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas