Petr Král

Petr Král - Foto: Tomáš  Novák

Petr KrálFoto: Tomáš Novák

moderátor, hudební dramaturg

Odpolední Radiožurnál  

Znamení:
Váhy (* 10. října 1970) 

Životní motto:
Vždycky se snažím dělat věci správně… Ale jsem jenom člověk. 

Co dělám v rozhlase:
Od pondělí do pátku od 12.30 do 15 hodin mluvím do mikrofonu, moderuji Odpolední Radiožurnál. Na Radiožurnálu zároveň pracuji jako hudební dramaturg. 

Před rozhlasem:
Před rozhlasem to bylo soukromé rádio, tedy spíše rádia. Od roku 1991 jsem jich prošel několik, až na krátkou výjimku jsem zůstal věrný jedné společnosti, která provozovala vysílání několika stanic. V nich jsem seděl za mikrofonem, postupem času souběžně i v kanceláři programového a několik let i generálního ředitele. Když tato společnost v roce 2009 změnila majitele i styl práce, tak jsem se rozhodl změnit leccos i já. Nabídka z Radiožurnálu vše urychlila a já se po několika měsících tápání opět našel. U mikrofonu. 

Co mě baví:
Moji dva synové Filip a Oliver. Vždy a spolehlivě, kéž to vydrží. Rád jezdím po Čechách. Na kolečkových bruslích, v autě a nejraději na motorce. Cíle cest jsou různé, nejlépe však funkcionalistické a industriální stavby, pohraniční opevnění a hlavně přehrady. Nerybařím, nemusím plavat, jezdím se jen kochat stavbami přehradních hrází. Když nejde cestovat, tak alespoň opakovaně hltám díla šumného architekta Davida Vávry, knihy a webové stránky o popsaných cílech mých cest. A k tomu dražím staré pohlednice. Hádejte s jakými motivy… 

Co mě nejvíc dostane:
Bezelstný pohled mých synků. Pohled na přehradu Les království nebo Pařížov. Návštěva Telče, Českého Krumlova, Znojma, Slavonic, Barcelony… Eric Clapton, Chris Rea, Jamie Cullum, Nerez, Pavel Houfek Band. A taky krvavý biftek a dobré červené víno. 

Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká?
To snad ani nechci vědět… 

redakce: hudební dramaturg a moderátoři 

Autor:  Petr Král  (pkr)

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Lidé si budou moci otestovat paměť v Českém rozhlase

Ve dnech 23. až 25. března si mohou všichni zájemci nechat vyšetřit v budově Českého rozhlasu paměť.... organizuje Česká alzheimerovská společnost (ČALS), aby upozornila na problematiku života lidí s demencí.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas