Jan Pokorný

Jan Pokorný - Foto: Tomáš Novák

Jan PokornýFoto: Tomáš Novák

šéfredaktor, moderátor

Znamení:
Štír (1960) 

Životní motto:
Motto žádné nemám, mám jen řidičský průkaz na auto. 

Co dělám v rozhlase:
Od roku 1994 pracuji v Českém rozhlasu Radiožurnálu jako moderátor a příležitostně mě v éteru můžete slyšet dosud. Od roku 2012 působím jako šéfredaktor stanice. 

Před rozhlasem:
Vystudoval jsem Fakultu žurnalistiky UK. V roce 1984 jsem začal pracovat v Československém rozhlase – nejprve jako redaktor zpravodajské směny, od roku 1986 jsem byl moderátorem pořadu Dobré jitro na stanici Praha. Po roce 1989 jsem připravoval a uváděl ranní program stanice Československo, byl parlamentním zpravodajem ve Federálním shromáždění. Od března 2005 do ledna 2008 jsem byl šéfredaktorem Radiožurnálu. Rok 2010 jsem strávil ve Francii jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu. V roce 2012 jsem se vrátil na pozici šéfredaktora. 

Co mě baví:
Na mé práci mě baví to, že nic jiného neumím a že mě stále má čím překvapit. Když nejsem v práci, jsem doma. Občas jezdím na kole, občas jdu do hospody a cestou do té hospody stíhám přečíst i kus knihy. Jiných zvláštních zálib nemám. 

Co mě nejvíc dostane:
Mobilní telefony. 

Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká?
Honza je trochu zádumčivý, občas se tváří jako návštěvník z Marsu, ale je fajn. Vtipálek – někdy svým vtipům rozumí jen on sám. 

Autor:  Jan Pokorný  (jap)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace