Tomáš Drahoňovský

Tomáš Drahoňovský - Foto:  Archiv ČRo

Tomáš DrahoňovskýFoto:  Archiv ČRo

redaktor ČRo Digital (externí spolupracovník)
do roku 2005

* 6. srpna 1984 v Turnově 

Na svět jsem přišel v roce, kdy začal etiopský hladomor, sikhští vzbouřenci připravili o život Indíru Gándhíovou a společnost Apple vypustila na trh svůj první počítač platformy Macintosh. Do tohoto šíleného světa jsem přišel v Turnově a většinu svého života prožil v Jablonci nad Nisou. Rozhodnutí, že se stavem světa se přeci musí něco udělat, ve mně uzrálo v šestnácti letech, a tak jsem si začal získávat své první novinářské ostruhy v Denících Bohemia, MF DNES a na všemožných internetových štacích. 

V Českém rozhlasu pracuji na pozici odpovědného redaktora a webeditora serveru Digital. Zodpovědnou práci se snažím zodpovědně zkombinovat se zodpovědným studiem na Katedře žurnalistiky FSV UK (což je mimochodem velmi zodpovědná univerzita). Jak dlouho mi to půjde, ví jen déšť a vítr kolem nás. 

Ve svém horoskopu, tedy horoskopu pro znamení lva, mám zjednodušeně vepsáno, že jsem povrchní frajírek bez valného smyslu pro zodpovědnost, který se dělá, jako kdyby snědl všechnu moudrost světa. To je sice do určité míry pravda, snažím se s tím však bojovat. Zatím bez valných výsledků, ale lepším se. 

Mezi mé koníčky patří sporty všeho druhu (kromě fotbalu a kanoistiky, momentálně mě hodně baví kolečkové brusle), vysokohorská turistika (hlavně v Rumunsku), mediální problematika a mobilní komunikace. Mobilní telefon je celkově moje nejoblíbenější hračka. Kdybyste ke mně přišli na návštěvu, nejspíš bychom si pustili funky, soul, nebo rap, a potom se při skleničce červeného vína podívali na Občana Kanea, Pelíšky, nebo Saturnina. 

A co napsat závěrem? Jsem milý, přítulný, mohu bydlet i se staršími lidmi a nedělám loužičky. Nejlépe mi je v bytě se zahrádkou, ale ruch velkoměsta mi problém nedělá. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas