Petr Král

Petr Král - Foto: Tomáš Novák

Petr KrálFoto: Tomáš Novák

moderátor, hudební dramaturg

Odpolední Radiožurnál  

Znamení:
Váhy (1970) 

Životní motto:
Vždycky se snažím dělat věci správně… Ale jsem jenom člověk. 

Co dělám v rozhlase:
Od pondělí do pátku od 12.30 do 15 hodin mluvím do mikrofonu, moderuji Odpolední Radiožurnál. Na Radiožurnálu zároveň pracuji jako hudební dramaturg. 

Před rozhlasem:
Před rozhlasem to bylo soukromé rádio, tedy spíše rádia. Od roku 1991 jsem jich prošel několik, až na krátkou výjimku jsem zůstal věrný jedné společnosti, která provozovala vysílání několika stanic. V nich jsem seděl za mikrofonem, postupem času souběžně i v kanceláři programového a několik let i generálního ředitele. Když tato společnost v roce 2009 změnila majitele i styl práce, tak jsem se rozhodl změnit leccos i já. Nabídka z Radiožurnálu vše urychlila a já se po několika měsících tápání opět našel. U mikrofonu. 

Co mě baví:
Býval jsem nadšeným motorkářem. To už je pryč. Ale láska k motorům zůstala. Ovšem teď už pouze na čtyřech kolech. Mám rád auta, která mají příběh, duši, charisma a umí probudit ty správné emoce. Fascinuje mě také pohraniční opevnění, mistrovské stavby přehradních hrází, rád se dívám kolem sebe a vnímám krásnou architekturu, ke které jsem našel cestu díky architektovi Davidu Vávrovi. A poslední dobou mám moc rád chvíle, kdy usednu do starého křesla a poslouchám vinylové desky. To je prostě úplně jiný posluchačský zážitek. Nádhera! 

Co mě nejvíc dostane:
Moje tři děti, dva kocouři a manželka. Kdykoli se jim zachce. 

Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká?
To snad ani nechci vědět… 

redakce: hudební dramaturg a moderátoři 

Autor:  Petr Král  (pkr)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas