Mgr. Tomáš Pancíř

Mgr. Tomáš Pancíř - Foto: Khalil Baalbaki

Mgr. Tomáš PancířFoto: Khalil Baalbaki

Moderuji Dvacet minut Radiožurnálu a také rozhovory K věci na Českém rozhlase Region. A kromě toho se podílím na některých projektech Českého rozhlasu (například na přípravě nového počítačového redakčního systému) a jsem místopředsedou expertní skupiny pro rozhlasové zpravodajství v rámci EBU (Evropské vysílací unie).

Před rozhlasem:
Před Rozhlasem byla rádia:-) Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a už během studií jsem dělal reportéra v pražském Rádiu City. V soukromých rádiích jsem zůstal 15 let, z toho většinu v Rádiu Blaník, kde jsem měl jako jeho ředitel na starosti nejen zpravodajství, ale i program, propagaci a vůbec celý jeho chod. V roce 2008 jsem se nechal zlákat startem zpravodajské televize Z1, kde jsem si vyzkoušel práci reportéra, editora i vedoucího vydání. A na podzim 2009 jsem přešel do Rozhlasu. Nejprve jako moderátor Radiožurnálu, pak jako vedoucí domácí redakce. Od roku 2012 jsem byl ředitelem Centra zpravodajství, od března roku 2016 potom ředitelem regionálního studia pro Prahu a střední Čechy.  

Co mě baví:
Rodina, cestování, fotografování, čtení, sport (aktivně běhání, pasivně hlavně fotbal a hokej – a to v hledišti, u televize i u rádia), dobré jídlo a pití, české písničky a filmy, humor pánů Svěráka, Smoljaka a Cimrmana, nové technologie, impresionismus, architektura, hra na piano a řada dalších činností a věcí, na které mám bohužel podstatně méně času, než bych si představoval. 

Autor:  Tomáš Pancíř  (tsp)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas