Mgr. Tomáš Pancíř

Mgr. Tomáš Pancíř - Foto: Khalil Baalbaki

Mgr. Tomáš PancířFoto: Khalil Baalbaki

Od 1. října 2018 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

ředitel ČRo Regina DAB Praha / ČRo Region 

Co dělám v rozhlase:
Vedu tým profesionálů, kteří připravují vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy a DAB Regina pro Prahu a střední Čechy. Společně se každý den snažíme, aby se naši posluchači dozvěděli, co je nového, co se děje v jejich okolí, aby se pobavili a aby měli dobrou náladu.  

Před rozhlasem:
Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a už během studií jsem dělal reportéra v pražském Rádiu City. V soukromých rádiích jsem zůstal 15 let, z toho většinu v Rádiu Blaník, kde jsem měl jako jeho ředitel na starosti nejen zpravodajství, ale i program, propagaci a vůbec celý jeho chod. V roce 2008 jsem se nechal zlákat startem zpravodajské televize Z1, kde jsem si vyzkoušel práci reportéra, editora i vedoucího vydání. A na podzim 2009 jsem přešel do Rozhlasu. Nejprve jako moderátor Radiožurnálu, pak jako vedoucí domácí redakce a od roku 2012 jsem ředitelem Centra zpravodajství. Od roku 2013 jsem také členem expertní skupiny EBU pro rozhlasové zpravodajství. A od března 2016 jsem přesídlil do krásné budovy v Karlíně, kde vedu rozhlasové studio pro Prahu a střední Čechy.   

Co mě baví:
Rodina, cestování, fotografování, čtení, sport (aktivně běhání, pasivně hlavně fotbal a hokej – a to v hledišti, u televize i u rádia), dobré jídlo a pití, české písničky a filmy, humor pánů Svěráka, Smoljaka a Cimrmana, nové technologie, impresionismus, architektura, hra na piano a řada dalších činností a věcí, na které mám bohužel podstatně méně času, než bych si představoval. 

Autor:  Tomáš Pancíř  (tsp)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas