Alima Martinová

Alima Martinová - Foto: Khalil Baalbaki

Alima MartinováFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka

V Českém rozhlasu Region pracuji jako moderátorka. V pořadu Co vy na to, doktore? si každou sobotu povídám se čtyřmi doktory různých oborů o událostech doma i ve světě. Můžete mě slyšet i ve víkendovém ranním vysílání. 

V letech 2001 až 2005 a 2012 až 2013 jsem moderovala pořad Karambol. V letech 2008 až 2011 jsem každý týden připravovala pořad Ordinace. V letech 2008 až 2011 jsem si povídala s posluchači Českého rozhlasu v pořadu Noční linka. Ještě před tím jsem spolupracovala s MUDr. Radimem Uzlem na pořadu Pod peřinou. Působila jsem také v rádiích Relax a Frekvence 1 i v televizi TV3. 

Vystudovala jsem Pražskou vysokou školu psychosociálních studií – obor sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii. Absolvovala jsem čtyřletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik, dvouletý cyklus seminářů Lege artis ve skupinové a komunitní psychoterapii pro pokročilé. Dále jsem dokončila úplné psychoterapeutické vzdělání v rámci akreditovaného programu pro zdravotnictví. V rámci praxe jsem také pracovala v psychoterapeutické a psychosomatické klinice ESET a v Poradně pro manželství, rodinu a mezilidské vztahy.  

Film, co mne pořád baví: Mám ráda životopisné filmy – Ray, Edith Piaf nebo Amadeus. Vždy se ráda podívám na české komedie – Vrchní prchni, Homolkovi nebo S tebou mě baví svět. Odpočívám u různých televizních kriminálních seriálů. 

Hudba, kterou mám ráda: Bez hudby si nedokážu představit ani jeden den. Je to pro mě taková kulisa všeho dění kolem mě. Vybírám si písničky podle nálady. Poslouchám Hanu Hegerovou, Richarda Müllera, Jarka Nohavicu a Dana Bártu. Líbí se mi skupiny Kryštof, Kabát a Olympic. 

Kniha, u níž nikdy neusnu: U knih většinou neusínám, protože si je nenosím do ložnice. Čtu spíš v čajovně, kam chodím relaxovat. A protože se zajímám o psychologii, tak jsem samozřejmě četla snad všechny knihy od Irvina D. Yaloma. Nejvíc se mi ale asi od něho dostal pod kůži román Když Nietzsche plakal. 

Motto: Každý den se má prožívat tak, jako by to byl ten poslední, protože jeden poslední opravdu bude. 

E-mail: alima.martinova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas