Šárka Formánková

Šárka Formánková - Foto: Khalil Baalbaki

Šárka FormánkováFoto: Khalil Baalbaki

slovesný dramaturg

Co dělám v rozhlase:
V rámci Českého rozhlasu Region pracuji jako dramaturg celoplošně vysílaného cestovatelského pořadu Česko – země neznámá, ve kterém každý den hodinu po poledni zveme posluchače na zajímavá místa České republiky a zároveň pro ně připravujeme cestovatelský kvíz. Kromě toho jsem dramaturgem dopoledních rozhovorů na ČRo Region, ve kterých osobnosti různorodých oborů popisují své atraktivní profese a životní příběhy. 

Před rozhlasem:
Po ukončení studia na Filozofické fakultě UK jsem začala pracovat jako rozhlasová moderátorka – postupně na Radiu City, Frekvenci 1 a nakonec ČRo Region, kde jsem později pracovala také jako vedoucí publicistiky a následně coby editor ve zpravodajství i v ČRo Regina. Mezitím jsem si na rok odskočila vyzkoušet práci televizní redaktorky regionální stanice TV Praha. Naposledy jsem pracovala jako redaktorka v pražské redakci MF DNES a serveru iDNES.cz. 

Co mě baví:
Baví mě sport, prakticky jakýkoli. Baví mě knížky – zejména ty, které nabízejí životní moudrost. Baví mě filmy, divadlo, výstavy – zejména ty, které přinášejí silný prožitek. Baví mě dobré jídlo a pití – sklenka dobrého červeného vína mě dokáže smířit se světem. Baví mě cestování – ráda poznávám nové kraje. Baví mě život – protože pořád přináší něco nového. 

Životní motto:
„Má-li problém řešení, není třeba dělat si starosti. Pokud řešení nemá, starosti nepomůžou.“ (Dalajlama) 

E-mail: sarka.formankova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Český rozhlas spouští svoji první HbbTV aplikaci

Český rozhlas nabídne od 11. 1. nově poslech z audioarchivu pomocí interaktivní HbbTV aplikace. Stává...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas