Radek Duchoň

Radek Duchoň - Foto: Khalil Baalbaki

Radek DuchoňFoto: Khalil Baalbaki

redaktor

V Českém rozhlasu Region pracuji jako redaktor zpravodajství pro Mladoboleslavsko a Mělnicko. Narodil jsem se v Ostrově v Karlovarském kraji a jako novinář pracoval v Karlových Varech. Do Prahy jsem se přestěhoval za moji ženou. Po rodičovské dovolené mě zpět do médií vrátily povodně v roce 2013. 

S novinařinou jsem začal v roce 1997 v televizi, pak přes další televizi pokračoval v Deníku a po deseti letech v MF DNES přešel do Českého rozhlasu. Rozhlasové vysílání mě vždy lákalo, protože informace se do světa dostávají jako první z rádia.  

Film, co mne pořád baví: Delikatesy od režiséra Jeana-Pierra Jeuneta a Marca Cara. Bizarní francouzská pochoutka pro gurmány, ve které řezník v rozpadajícím se domě po jakési katastrofě prodává rozřezané domovníky za kukuřici a čočku. Neobvyklí nájemníci a jejich ještě neobvyklejší sousedé včetně Troglodů žijících v kanálu jistě potěší černým humorem. Jenže co je sebelepší film proti divadlu, že? 

Hudba, kterou mám rád: David Bowie, Iggy Pop, Frank Zappa. Dále čeští pankáči nebo Tornádu Lue, Psí Vojáci a samozřejmě Petr Kalandra... 

Kniha, u níž nikdy neusnu: Poetické knihy Ivana Klímy nebo před spaním klid hrdinů Bohumila Hrabala. Na druhé straně pak svérázný Charles Bukowski. 

Motto: Dobrým vše dobré, těm ostatním odpouštím. 

E-mail: radek.duchon@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Český rozhlas spouští svoji první HbbTV aplikaci

Český rozhlas nabídne od 11. 1. nově poslech z audioarchivu pomocí interaktivní HbbTV aplikace. Stává...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas