Jolana Nováková

Jolana Nováková - Foto: Khalil Baalbaki

Jolana NovákováFoto: Khalil Baalbaki

redaktorka publicistiky

Česko - země neznámá, Hobby magazín, Pochoutky, Prahou křížem krážem, Zahrádkářské tipy a reportáže ze života lidí s handicapy, to je moje současná práce v rozhlase. A je to práce mnohobarevná, obohacující. Denně se seznamuji s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se pak snažím to okouzlení v nezmenšené míře předat vám ve svých příspěvcích. 

Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, a to proto, že jsem kdysi úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze). 

V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření - Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty. Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a Červený a bílý II., o pivu Vyvalte sudy (vznikla z něj kniha Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen a poslechnout si je můžete v našem audio archivu). 

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v prosinci 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo. 

Miluju svou rodinu (dceru, která už kráčí v mých stopách, nejvíc), místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi všeobecně, ráda čtu, fotím, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju. 

E-mail: jolana.novakova@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas