Petr Kubala

Petr Kubala - Foto: Khalil Baalbaki

Petr KubalaFoto: Khalil Baalbaki

technik

Petr Kubala - Foto: Rostislav Šebesta

Petr KubalaFoto: Rostislav Šebesta

Narodil jsem se na severní Moravě ve znamení blíženců v roce 1978. 

Už od malička jsem byl technický typ a fascinovala mě veškerá domácí elektronika. Kamarádi v mém věku si hráli s hračkami a nebo blbli venku. Já místo toho zkoumal vnitřek nějakého přístroje a pokoušel se pochopit, jak to funguje. Rodiče měli jasno: bude z něj elektrikář. Proto mě po skončení ZŠ přihlásili do SOU v Ostravě, kde jsem se vyučil mechanikem elektronických zařízení. 

Od roku 1995 jsem pak pracoval jako opravář ve značkových servisech. Do Prahy jsem se přestěhoval v roce 2001 za lépe placenou prací a pracoval v oboru až do roku 2008. Protože se dnes již prakticky skoro nic neopravuje, musel jsem se přizpůsobit době a hledat nové uplatnění jinde.  

Na jaře roku 2008 se objevila na webu Českého rozhlasu volná pozice mistra zvuku. Přihlásil jsem se a protože mi práce s rozhlasovou technikou nebyla cizí, dostal jsem příležitost a postupně se od kolegů z Českého rozhlasu Regina naučil vše potřebné.  

Nyní se starám především o odbavení nočního programu regionálních stanic a odstraňuji technické problémy, které se tu a tam v nepřetržitém provozu vyskytnou. 

Jsem velice flexibilní. Dokážu se rychle rozhodovat i v krizových situacích a rád poznávám nové věci. A protože se v Českém rozhlase pořád něco modernizuje, mám příležitostí k poznávání poměrně dost. Jsem rád, že práce na vysílacím pracovišti není stereotypní. Člověk musí používat mozek a perfektně znát HW i SW, protože každá chyba je okamžitě slyšet a nelze ji vzít zpět. Taky je příjemné potkávat známé osobnosti, které se objevují jako hosté ve vysílání. 

Ve volném čase se věnuji především rodině. Mezi mé záliby patří mimo sledování nových technických trendů taky hudba, film, cestování, plavání. Občas dělám i DJ-e a sbírám hudební videoklipy mých oblíbených songů. Elektroniku mám ale stále moc rád. Z nostalgie a s radostí opravuji starší, ve své době velice drahé a kvalitní Hi-Fi přístroje. 

E-mail: petr.kubala@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas