Sabina Vosecká

redaktorka

Co dělám v rozhlase:  

Většinu času trávím v redakci zpravodajství. Připravuji zprávy a často taky vyrážím do terénu natáčet reportáže. Posluchači mě taky můžou slyšet v ranním vysílání Regionu s kolegou Honzou Macounem, kde mám na starosti informace o počasí. 

Před rozhlasem: 

Mojí střední školou byla Obchodní akademie. Už tam jsem ale tehdy věděla, že účetnictví a matematika není úplně mojí srdeční záležitostí. Protože jsem se od mala věnovala divadlu a hudbě, vrhla jsem se po střední na studium činoherního herectví. Pár let jsem se divadlu věnovala a byly to krásný roky. Miluju tu magickou energii, která se odehrává na jevišti mezi hercem a divákem. Kouzlo přítomnosti a okamžiku, který se nedá opakovat, je vlastně podobný jako v živém vysílání. 

Co mě baví:  

Moje velká láska je dobré jídlo, takže když mám čas, kterého při práci ve zpravodajství moc není, tak ráda vařím. Baví mě hudba téměř všeho druhu, která mi dává smysl. Nejvíc pak ale soul, funk, jazz – ty si pak nejradši pouštím na vinylových deskách na gramofonu. Ráda tančím, zpívám (mým jevištěm je nejčastěji koupelna) a chodím do divadla. Miluju výlety s našimi dvěma psy Adélkou a Benem a baví mě objevovat krásy České republiky, ale i světa kolem. Nejdelší a asi nejkrásnější moje cesta byla s mým mužem na Nový Zéland, kterou bych si jednou chtěla zopakovat. 

E-mail: sabina.vosecka@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas