Pavel Kučera

Pavel Kučera - Foto: Khalil Baalbaki

Pavel KučeraFoto: Khalil Baalbaki

moderátor

Dobrý večer
Odpolední Region
Svět zvířat
Humoriáda
Kontakt
 

Takřka ihned po studiu VŠ jsem usedl ve studiu za mikrofonem. Následovalo 20 let praxe každodenního vysílání na nejúspěšnějších rádiích v Česku. Můj hlas slýchali posluchači někdejšího celoplošného Rádia Nová Alfa (dnešní Impuls). Užil jsem si desetiletí v pozici kmenového moderátora Frekvence 1. Skoro pět let jsem probouzel posluchače multiregionálního Rádia Blaník. 

Moderování jsem se věnoval i na obrazovce TV Nova, hudební dramaturgii v České televizi a hudební publicistice ve vydavatelství Mladá fronta. S bohatými rádio-zkušenostmi jsem dorazil do Českého rozhlasu. Mnoho rán jsem prožil s posluchači Dvojky a nyní se naplno věnuji Regionu. 

Svým dvěma největším životním zálibám – bohemistice a výtvarnému umění – jsem věrný stále. Pracovně i soukromě. Rád si vychutnám chvíle při vlastní výtvarné tvorbě, vůni čerstvě vytištěných knih, nevšední architekturu a zajímavé obrazy, vybrané melodie, kouzlo stříbrného plátna, šumění moře i panoramata české krajiny. Stejně tak ocením výtečnou českou kuchyni. 

Film, co mne pořád baví: Cokoli od Woodyho Allena /pro jeho nenapodobitelný situačně-konverzační humor/ nebo některý s Adinou Mandlovou /kvůli zvláštní době a osudu prvorepublikových hvězd/. Pokud se jde do kina, pak jistě dávají něco z české, skandinávské nebo francouzské kinematografie. 

Hudba, kterou mám rád: Rád poslouchám právě hudbu filmovou /Ennio Morricone, Henry Mancini, Jan Hammer, Karel Svoboda, Petr Hapka, Zdeněk Barták, Ondřej Soukup, Jan P. Muchow/, a pak vše dle nálady, od skladeb vážných k hitům lehkovážným, stylově bez hranic - musí to chytit za ucho i za srdce, však to znáte. Teď třeba česká zpěvačka Lenny nebo slovenská kapela Korben Dallas. 

Kniha, u níž nikdy neusnu: Obecně je to taková, která pojednává o designu, architektuře a vůbec výtvarnu. Se zaujetím se začtu i do publikací věnovaných Barrandovu a jeho hvězdám. A když už chci opravdu zvednout náladu, sáhnu do sbírky Čtyřlístků. 

Motto: Rádio je pro lidi s fantazií. Na obou stranách. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Český rozhlas spouští svoji první HbbTV aplikaci

Český rozhlas nabídne od 11. 1. nově poslech z audioarchivu pomocí interaktivní HbbTV aplikace. Stává...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas