Dagmar Henžlíková

Dagmar Henžlíková - Foto: Khalil Baalbaki

Dagmar HenžlíkováFoto: Khalil Baalbaki

Spolupracovnice redakce

V Redakci vážné hudby odpovídá zejména za výběr a zpracování nahrávek poskytovaných do systému mezinárodní výměny hudebních programů Evropské vysílací unie (EBU), čemuž se věnuje od nástupu do Českého rozhlasu v roce 1992. 

Několik let současně zastávala na stanici Vltava funkci dramaturga. Podílí se na přípravě studiového natáčení hudby, zejména Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Redakčně odpovídá za přímé přenosy a záznamy některých koncertů. Aktivně se podílí také na vysílání internetové stanice Český rozhlas D-dur. Vytvořila koncepci hudebního webu Klasika a zajišťuje jeho obsahovou náplň. Je členkou volené Pracovní skupiny hudebních expertů Euroradia. Při práci související s členstvím v EBU postupně rozšiřovala účast Českého rozhlasu na mezinárodní výměně, takže v současnosti počtem více než 100 koncertů poskytovaných ročně evropským i mimoevropským rozhlasům patří české veřejnoprávní médium v organizaci k nejaktivnějším. Dramaturgicky pro EBU připravuje a realizuje programy pro pravidelné cykly i mimořádné projekty Euroradia – byly to například cykly Praha-město hudby (2005), projekt Hudba ve skladatelských domech (2006-2007) , Martinů pro mladé pianisty (2008), projekty k výročí Gustava Mahlera (2010-2011) a jiné. Je absolventkou oboru hudební věda na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Před nástupem do Českého rozhlasu působila jako redaktorka v hudebně nakladatelské oblasti - Editio Supraphon a Dilia Praha. Je členkou výboru Společnosti Bohuslava Martinů, spolupracuje s řadou domácích hudebních institucí a uměleckých souborů. 

Since joining Czech Radio in 1992, Dagmar Henžlíková has concentrated on the preparation of recordings to be made available through the European Broadcasting Union's (EBU) of international music programme exchanges. She has gradually increased the participation of Czech Radio, which currently ranks among the most active members with a total of more than 100 concerts made available current year to radio stations in Europe and beyond. She prepares programme conception and realization for regular cycles as well as for special Euroradio projects - e.g. the cycle "Prague - city of Music" (2005), the project "Music from Composers' Homes" (2006-2007) and "Martinů for Young Pianists" (2008). Currently she is a member of Euroradio's elected Working group of music experts. Since 2006 she has concurrently held the position of dramaturge for the production of music and concerts recordings and live transmissions for Czech Radio 3 Vltava. Since January 2007 she was charged with the direction of the Music broadcasting section. She is a member of Bohuslav Martinu Society board and cooperates with a number of music institutions and ensembles. Before joining Czech Radio, she worked as an editor in the music publishing area - Editio Supraphon and Dilia Praha. She is a graduate of musicology at the Faculty of Philosophy & Arts of Charles University, Prague. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas