Tamara Pecková

Tamara Pecková - Foto: Khalil Baalbaki

Tamara PeckováFoto: Khalil Baalbaki

moderátorka

Na vlnách Českého rozhlasu Vysočina moderuji Dobré dopoledne. Každé všední dopoledne si zvu zajímavé hosty. Někteří už slavní jsou, jiné třeba proslavíme. Můj úkol je taky zajímavé lidi objevovat, někdy to je náhoda, někdy mi zajímavého hosta doporučí kamarádi a někdy je „seberu“ třeba u benzínové pumpy. Takhle jsem kdysi našla Čecha, který učil Číňany v Číně anglicky. Stačí jen poslouchat. Nejen ve studiu za mikrofonem, ale i na ulici. Tak se mějte na pozoru, jestli jste něčím zajímaví, s velkou pravděpodobností skončíte jako můj host. 

K rozhlasové práci jsem se dostala díky inzerátu. Odepsala na něj a po konkurzu jsem byla přijata do rozhlasové rodiny. Začínala jsem jako redaktorka na Žďársku, jenže osud se mnou měl jiné plány. Po dvou letech – skoro ve stejný den - otěhotněly dvě kolegyně moderátorky a já už šanci nepustila. Zkrátka jsem ji chytla za pačesy a díky prudce se zvyšující populační křivce zaměstnanců Českého rozhlasu Vysočina jsem teď moderátorka a tady dramaturgyně. A co bylo před rozhlasem? Vystudovala jsem herectví na pražské DAMU, tři roky jsem hrála divadlo v ostravském Divadle Petra Bezruče. Taky jsem trochu cestovala, prodávala v potápěčské prodejně, roznášela pivo a dva roky jsem působila jako scénáristka pořadů v TV Prima. 

To nejtěžší a nejkrásnější, co se mi v životě stalo? Jsou to mé dvě krásné a zdravé děti. A tak se snažím (a přeji si to) stát se dobrým rodičem a taky dobrou manželkou. Když se mi daří v rodičovství a v manželství, je všechno okolo taky nádhera. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas