Tereza Jelínková

Tereza Jelínková - Foto: David Kubíček

Tereza JelínkováFoto: David Kubíček

Od 31. 10. 2013 nepracuje v Českém rozhlasu. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

redaktorka internetového zpravodajství 

Znamení:
Panna (* 4. září 1983) 

Životní motto:
Neboj se Osudu, režiséra života. To jemu se musí rozklepat kolena, když vstoupíš na scénu. 

Co dělám v rozhlase:
Informuji :-) Čili sleduji aktuální dění a publikuji články na webové stránky zpravy.rozhlas.cz, především z oblasti sportu. Hlavně se však snažím nedělat ostudu svým kolegům, jejichž články rovněž vyvěšuji na web. Zpravidla se u toho nejvíc zapotím, když hledám vhodnou doprovodnou fotku. Nebo v případě, že se systém zasekne a objeví se hlášení „během zpracování dotazu se vyskytla chyba“ :-) A co ještě dělám v rozhlase? Stýskám si, že mi chybí mikrofon… 

Před rozhlasem:
Praxi sportovního novináře jsem zahájila v tištěných médiích současně s nástupem na vysokou školu. Prošla jsem několika občasníky, týdenníky i deníky, vyzkoušela jsem si práci pro internetové médium i pro televizi. V rozhlase působím od roku 2008. 

Co mě baví:
Miluju četbu. Pohlcuje mě zejména sci-fi a fantasy literatura. Když nečtu, ujíždím na rockové, popové a folkové hudbě puštěné na plné pecky. Hrozně ráda řídím auto i motorku. Ze vzteklé nálady mě dostává jízda na in-linech. A ráda pomáhám ostatním lidem, pokud se jedná o věci, které mi nejsou zcela proti srsti. Třeba cigaretu bych nikomu nikdy nepřipálila. 

Co mě vždycky dostane:
Moderátor Petr Král a duševní souznění s kolegyní Alenou Benešovou, kteří mě dokáží rozesmát, i když mi do smíchu vůbec není. Humor vlastní jen sportovním žurnalistům. Přátelsky myšlený cynismus a ironie mých blízkých. Kromě toho pohled do očí od neznámého člověka nebo jeho úsměv. Moje malá neteř Eliška a můj přítel, kterého jsem vlastně poznala díky Českému rozhlasu :-) 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Že někdy nevím, kdy zavřít pusu. Což je bohužel (nebo bohudík?) pravda. 

redakce: sportovní redakce  

E-mail: tereza.jelinkova@rozhlas.cz

Autor:  Tereza Jelínková  (tej)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace