Tereza Jelínková

Tereza Jelínková - Foto: David Kubíček

Tereza JelínkováFoto: David Kubíček

Od 31. 10. 2013 nepracuje v Českém rozhlasu. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

redaktorka internetového zpravodajství 

Znamení:
Panna (* 4. září 1983) 

Životní motto:
Neboj se Osudu, režiséra života. To jemu se musí rozklepat kolena, když vstoupíš na scénu. 

Co dělám v rozhlase:
Informuji :-) Čili sleduji aktuální dění a publikuji články na webové stránky zpravy.rozhlas.cz, především z oblasti sportu. Hlavně se však snažím nedělat ostudu svým kolegům, jejichž články rovněž vyvěšuji na web. Zpravidla se u toho nejvíc zapotím, když hledám vhodnou doprovodnou fotku. Nebo v případě, že se systém zasekne a objeví se hlášení „během zpracování dotazu se vyskytla chyba“ :-) A co ještě dělám v rozhlase? Stýskám si, že mi chybí mikrofon… 

Před rozhlasem:
Praxi sportovního novináře jsem zahájila v tištěných médiích současně s nástupem na vysokou školu. Prošla jsem několika občasníky, týdenníky i deníky, vyzkoušela jsem si práci pro internetové médium i pro televizi. V rozhlase působím od roku 2008. 

Co mě baví:
Miluju četbu. Pohlcuje mě zejména sci-fi a fantasy literatura. Když nečtu, ujíždím na rockové, popové a folkové hudbě puštěné na plné pecky. Hrozně ráda řídím auto i motorku. Ze vzteklé nálady mě dostává jízda na in-linech. A ráda pomáhám ostatním lidem, pokud se jedná o věci, které mi nejsou zcela proti srsti. Třeba cigaretu bych nikomu nikdy nepřipálila. 

Co mě vždycky dostane:
Moderátor Petr Král a duševní souznění s kolegyní Alenou Benešovou, kteří mě dokáží rozesmát, i když mi do smíchu vůbec není. Humor vlastní jen sportovním žurnalistům. Přátelsky myšlený cynismus a ironie mých blízkých. Kromě toho pohled do očí od neznámého člověka nebo jeho úsměv. Moje malá neteř Eliška a můj přítel, kterého jsem vlastně poznala díky Českému rozhlasu :-) 

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?)
Že někdy nevím, kdy zavřít pusu. Což je bohužel (nebo bohudík?) pravda. 

redakce: sportovní redakce  

E-mail: tereza.jelinkova@rozhlas.cz

Autor:  Tereza Jelínková  (tej)

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

Autoři se mohou hlásit do 33. ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka

Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix... . Nová soutěžní kategorie vznikla díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu, který pro aktuální...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace