Tomáš Minarčík

Tomáš Minarčík - Foto: Khalil Baalbaki

Tomáš MinarčíkFoto: Khalil Baalbaki

redaktor

Narodil jsem se v roce 1961. 

Do Českého rozhlasu Olomouc jsem nastoupil v roce 1997 jako redaktor. Od ledna 2013 pracuji jako redaktor Centra zpravodajství. Sleduji sportovní dění v Olomouckém kraji, ale i počínání našich sportovců za jeho hranicemi. U těch nejúspěšnějších na dálku i za hranicemi České republiky. 

Těší mě to u všech sportovních odvětví bez rozdílu. Nejen u těch nejoblíbenějších, tedy kopané, hokeje a tenisu, ale i u těch takzvaně malých. V Olomouckém kraji jsou například úspěšní veslaři a kanoisté nebo orientační běžci. Z jejich podniků zajišťuji zprávy, reportáže nebo pozvánky. Nejraději mám ovšem živé vstupy ze sportovišť, případně rozhovory se sportovci přímo ve studiu. 

V průběhu let jsem měl tu čest být při nejvýznamnějších sportovních událostech v Olomouckém kraji. Například při utkáních fotbalové Sigmy Olomouc v evropských soutěžích i tuzemské Gambrinus lize, přípravných zápasech fotbalové a hokejové reprezentace, souboji České republiky s Rumunskem v Davisově poháru, tenisového Czech Open nebo mistrovstvích světa v nohejbale a orientačním běhu. S mikrofonem jsem sledoval také akce Jágr Teamu. Ve studiu jsem hovořil s řadou olympioniků a mistrů světa. 

Kromě sportu patří k mým povinnostem sledovat i dění v průmyslu, zemědělství a dalších s nimi souvisejících oblastech. Například nezaměstnanost. 

Před nástupem do Českého rozhlasu Olomouc jsem pracoval jako učitel na střední škole a učilištích. Vyučoval jsem matematiku, technické předměty i německý jazyk. Tato práce mě velmi bavila a vzpomínám na ni s potěšením. 

Sport mi dal v mém životě celou řadu cenných zkušeností. Ať už kdysi coby aktivnímu veslaři, dorosteneckému reprezentantovi nebo později sportovnímu redaktorovi. Učí totiž nejen vyhrávat, ale také prohrávat. Tedy nezpychnout, nebo naopak nepropadat malověrnosti. Vidím-li totiž po utkání jít ze hřiště například mužstva fotbalistů, pak jsou to vždy úplně stejní muži. Liší se pouze barvou dresů a emocemi. Jedni jsou smutní, druzí se radují. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas