16. června  2014  rubrika: Aktuálně

Pojďte na výstavu nejhezčích prací ze soutěže Malujeme po síti 2014

Výstava - Foto: Lucie Seifertová

VýstavaFoto: Lucie Seifertová

Letohrádek Kinských tradičně přivítal 12. června malé i velké návštěvníky vernisáže výstavy vítězných prací, tentokrát již 19. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti Malujeme po síti 2014: Děti chrání planetu Zemi.

Již v dopoledním čase přicházely první děti, které přijely s rodiči nebo učiteli ze všech koutů republiky. Během dalších hodin pak přijeli výherci dokonce až ze Slovenska. Každý chtěl obdivovat nejzdařilejší výtvory vybrané odbornou porotou na výstavu z více než tři a půl tisíce soutěžních prací, které přišly z celého světa. Nejen z Evropy, ale i ze vzdálených zemí jako je Indie, Indonésie, Keňa, Mexiko nebo Filipíny. 

Vernisáž Malujeme po síti 2014

Na návštěvníky čekal bohatý program. Děti soutěžily s Rádiem Junior, malovaly na trička nebo vybarvovaly obrázky, objevovaly tajemství interaktivních knížek nebo zkoušely, jak se oblékají v Keni.
V muzeu si potom s rodiči nebo pedagogy prohlížely výstavu a každý dětský účastník dostal dáreček a občerstvení. 

Ve tři hodiny byla vernisáž slavnostně zahájena. Moderace se ujala šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová. Návštěvníky nejdříve pozdravili Petra Červinková, vedoucí národopisného muzea a René Zavoral, náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu. Děti přijela pozdravit i herečka Naďa Konvalinková. Společně s odbornou porotou jsme vyhlásili absolutní vítěze z kategorií kresba a malba, rukodělná práce, počítačová grafika a animace. Další děti dostaly Zvláštní cenu nakladatelství Svojtka. 

Popovídali jsme si s milými hosty, například s herečkou Naďou Konvalinkovou nebo Dinem Čečem, který maluje s nevidomými dětmi.
Celé odpoledne dýchalo dobrou náladou a některým návštěvníkům se ani nechtělo odjíždět, protože všichni se na vernisáž těšili. Poslali jsme i pozdravy těm dětem, které se nám omlouvaly, protože na vernisáž nemohly z vážných důvodů přijet. 

Malujeme po síti 2014, výstava - Foto: Tereza Svobodová

Malujeme po síti 2014, výstavaFoto: Tereza Svobodová

Ale pro ty máme dobrou zprávu! Výstava je otevřena až do 13. července 2014. Můžete se na ní jít podívat denně, kromě pondělí, kdy má muzeum zavírací den.
Adresu muzea a informace o návštěvních hodinách najdete na stránkách muzea.  

Galerii vítězných prací najdete ZDE. Další ročník bude vyhlášen v lednu na stránkách Webíku Rádia Junior. 

Brzy se těšte na video z vernisáže! 

Autor:  Lenka Kupková
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas