16. dubna  2015  rubrika: Aktuálně

Tisíce prací z celého světa do jubilejního ročníku Malujeme po síti

Malujeme 2015 - hodnocení poroty - Foto: Tomáš Vodňanský

Malujeme 2015 - hodnocení porotyFoto: Tomáš Vodňanský

Na tři tisíce prací doslova z celého světa přišlo do jubilejního dvacátého ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Malujeme po síti. Děti z Evropy a mnohých exotických zemí poslaly svá nejlepší díla!

A které země soutěží? Česko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Německo, Estonsko, Irsko, Rusko, Bělorusko. Práce dorazily dokonce z takových vzdálených zemí, jako je Indonésie, Keňa a Saudská Arábie! 

První kolo výběru se uskutečnilo v pátek 10. dubna a do poroty delegovaní výtvarníci opravdu vybírali celý den! Byl to nelehký úkol! Do večera však museli být finalisti vybráni. 

Nyní se práce musí zapsat, nafotit a postoupí do druhého kola výběru. Hodnotit budou vedle výtvarníků A. Borna, K. Hlubučka, D. Čeča, V. Hradeckého a O. Bělohradské i herečka Naďa Konvalinková a další osobnosti české kutury. Navíc se další práce vystaví v Ceně veřejnosti, kde můžete hlasovat i vy! Sledujte naše webové stránky, z počátku května si můžete zkusit roli porotce i vy! 

Autor:  Lenka Kupková
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas