16. června  2015  rubrika: Aktuálně

Vernisáž výstavy 20. ročníku Malujeme po síti: To nejlepší k výročí soutěže - video v příspěvku!

Vernisáž výstavy Malujeme po síti 2015 - Foto: Josef Tuka

Vernisáž výstavy Malujeme po síti 2015Foto: Josef Tuka

I v letošním 20. ročníku vernisáže výstavy vítězných prací ze soutěže Malujeme po síti byl Letohrádek Kinských zalitý sluncem. Slavnostně tak uvítal finalisty a dospělé účastníky, kteří přijeli z celé republiky i ze Slovenska na zahájení výstavy.

Na první děti, které přijely s rodiči nebo učiteli ze všech koutů republiky v dopoledních hodinách, čekal bohatý program. Malování na trička, kreslení se speciálními barvami nebo seznámení se s nejnovějšími výtvarnými technikami. Návštěvníci se dozvěděli více o životě dětí v Africe. Zpívali s Yellow Sisters. Mohli si prohlédnout hezké dětské interaktivní knihy a navštívit stan Rádia Junior. 

Muzeum otevřelo nejen sál s naší výstavou, ale k dispozici byla celá expozice muzea. Každý chtěl obdivovat nejzdařilejší výtvory vybrané porotou z více než tři tisíc soutěžních prací, které přišly z celého světa. A které země soutěžily? Česko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Německo, Estonsko, Irsko, Rusko, Bělorusko. Práce dorazily dokonce z takových vzdálených zemí, jako je Indonésie, Keňa a Saudská Arábie! 

Sluníčkem obdarovaly děti organizátorku soutěže Lenku Kupkovou - Foto: Lenka Kupková

Sluníčkem obdarovaly děti organizátorku soutěže Lenku KupkovouFoto: Lenka Kupková

Každý pozvaný dětský účastník dostal dáreček a občerstvení. Yellow Sisters dopoledne nacvičily s dětmi písně, kterými byla zahájena vernisáž. Moderace se ujal báječný Václav Žmolík. Sfoukli jsme svíčky na keramickém dortě, který do soutěže "upekly" děti. Zavzpomínali jsme na dvacet let této tradiční soutěže. Kolika nemocným či handicapovaným dětem za ty roky pomohla, jak se soutěž postupně rozvíjela, s kým jsme spolupracovali. Nejvěrnější výtvarníci a spolupracovníci dostali na památku obrázky od dětí. 

A pak již nastalo očekávané vyhlášení absolutních vítězů v kategoriích kresba a malba, rukodělná práce, počítačová grafika a animace. Aleš Háma (Dětský čin roku) a Jana Rychterová (Rádio Junior) vyhlásili vítěze projektu Můj hrdina. Celé odpoledne dýchalo dobrou náladou a některým návštěvníkům se ani nechtělo odjíždět, protože se všem na vernisáži líbilo.
Výstava byla otevřena do 12. července 2015. 

Autor:  Lenka Kupková
 

Nové články v rubrice

 • 24. září  2015       rubrika: Aktuálně

  Malujeme po síti 2016 nebude

  Milí účastníci mezinárodní výtvarné soutěže Malujeme po síti! Je mi to líto, ale musím vám oznámit, že 20. ročník soutěže byl jubilejní a zároveň poslední!

   
 • 19. května  2015       rubrika: Aktuálně

  Finále - jsi mezi finalisty?

  Finalisti jsou vybráni! Podívejte se na ! Kdo je vybrán, je automaticky zván na slavnostní vernisáž, která se bude konat 11. 6. v Letohrádku Kinských (Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5, v blízkosti stanice tramvaje Švandovo divadlo)!

   
 • 4. května  2015       rubrika: Aktuálně

  Cena veřejnosti - Malujeme po síti 2015 - hlasujte

  Zkus si roli porotce a do konce května pro jedno z 30 děl vybraných z celkového počtu 270 finalistů do Ceny veřejnosti Malujeme po síti 2015!

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas