6. prosince  2011  rubrika: O soutěži

Mezinárodní výtvarná soutěž pro děti Malujeme po síti - o soutěži

Malujeme - logo - Foto: Lucie Seifertová

Malujeme - logoFoto: Lucie Seifertová

Mezinárodní výtvarná soutěž pro děti Malujeme po síti je tradiční akcí Českého rozhlasu. Každý rok v lednu je zadáno nové téma soutěže, které má děti přimět k zamyšlení a také k diskusi s pedagogem či rodičem.

Soutěže se účastní tisíce prací v kategoriích kresba a malba, rukodělná práce nebo počítačová grafika a animace. Děti svá díla zasílají z celého světa – z České republiky, Itálie, Německa, USA, Indie, Indonésie, Polska, Rakouska, Maďarska, Turecka, Finska, Bosny a Hercegoviny, Běloruska, Litvy a Afriky, ze Slovenska i ze Švýcarska. Dáváme šanci dětem handicapovaným, dlouhodobě umístěným v nemocnicích nebo v různých sociálních zařízeních. 

Soutěžní práce hodnotí porota složená z osobností české kultury, například malíři Adolf Born, Kamil Hlubuček, Igor Korpaczewski, Dino Čečo, herečka Naďa Konvalinková, hudebník Pavel Šporcl a další.  

Vítězné práce jsou vystaveny nejen v originále, ale také na internetu Českého rozhlasu v jedinečné galerii dětských výtvorů, kde si zájemci mohou najít i podmínky soutěže. 

Vernisáž výstavy je slavností, kde je připraven bohatý program pro stovky návštěvníků z celé republiky. Pro všechny děti, které mají svoji práci na výstavě, jsou připravené pěkné dárky.  

Součástí výstavy jsou výtvarné dílny, v nichž si návštěvníci mohou zdarma vyzkoušet připravené výtvarné techniky. 

Realizací soutěže Malujeme po síti se Český rozhlas stal průkopníkem aktivity zcela nové a moderní. Jako první v ČR v tak velkém rozsahu propojil rozhlasové vysílání a moderní technologii (internet) s tradičním dětským výtvarným projevem (kreslení, později i rukodělná práce) – a to s velkým úspěchem. 

Obecné podmínky soutěže:

Forma
kresba: nejlépe formát A4, akceptujeme ale i větší a menší velikost
rukodělná práce (keramika, dřevo, kov apod.)
počítačová grafika, animace
- grafika: jpg, tiff, rozlišení max. 1280 x 1024 px; posílejte vypálené na CD, včetně 2 až 3 screenshotů z tvorby (postupu práce), nebo vytištěné na A4, příp. e-mailem, max. velikost obrázku 5 MB
- animace 2D, 3D: soubory ve standardních video formátech (avi, mp4, wmv, mov, swf, flv, mpeg-2 (DVD video), mpg) v co nejlepším rozlišení, které si můžete dovolit; posílejte vypálené na CD, DVD, včetně 2 až 3 screenshotů z tvorby (postupu práce) 

Zadní strana práce musí obsahovat tyto údaje:
- jednotlivci: jméno, věk, bydliště, telefon autora a název díla
- školy, kroužky: jméno, adresa a telefon školy, třída a věk dětí, jméno vyučujícího, název díla
Maximální počet prací: dvě od jednoho autora.
Můžete připojit i krátký popis toho, co posíláte; text ale nebude započítáván do výtvarného hodnocení. 

Díla ve dvou kolech vyhodnotí porota složená ze známých osobností České republiky. 

Vítězné práce jsou v digitální podobě na internetových stránkách Českého rozhlasu malujeme.rozhlas.cz. 

Další informace o soutěži získáte také na adrese Českého rozhlasu: Vinohradská 12, 120 99, Praha 2, p. Lenka Kupková;
telefon: +420 602 769 822 nebo +420 221 552 807, e-mail: lenka.kupkova@rozhlas.cz. 

Nový ročník je vyhlášen vždy v lednu. Aktuální verzi podmínek soutěže, vztahující se k zadanému tématu najdete na našem webu.  

Autor:  Lenka Kupková
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 12. prosince  2011       rubrika: O soutěži

  About the Drawing Online Competition

  Drawing Online is a traditional international artistic competition for children from 5 to 15 years of age. Each January Czech Radio announces a new theme which gives children cause to think and also to discuss the theme...

   
 • 12. prosince  2011       rubrika: O soutěži

  History of the Drawing Online competition

  In 1996 the editorial staff of the foreign broadcasts of Czech Radio needed some pictures for a web page that was being created. Thus they announced a drawing contest for children. This is how the Drawing Online competition...

   
 • 8. prosince  2011       rubrika: O soutěži

  Historie soutěže Malujeme po síti (Drawing Online)

  V roce 1996 potřebovala redakce zahraničního vysílání Českého rozhlasu obrázky na nově vzniklé webové stránky. Rozhlas proto vyhlásil výtvarnou soutěž pro děti. Tak vznikla soutěž Malujeme po síti.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas