8. prosince  2011  rubrika: O soutěži

O soutěži Malujeme po síti

Malujeme – logo - Foto: Lucie Seifertová

Malujeme – logoFoto: Lucie Seifertová

Malujeme po síti je tradiční mezinárodní výtvarná soutěž pro děti ve věku 5-15 let. Každý rok v lednu vyhlašuje Český rozhlas nové téma, které má děti přimět k zamyšlení a také k diskusi s učiteli a rodinou. Vítězné práce jsou slavnostně vyhlášeny v červnu, zároveň s vernisáží výstavy nejhezčích prací.

Soutěže se účastní tisíce prací v kategoriích kresba a malba, rukodělná práce nebo počítačová grafika a animace. Děti svá díla zasílají z celého světa – kromě České republiky třeba z Itálie, Německa, USA, Indie, Indonésie, Polska, Rakouska, Maďarska, Turecka, Finska, Bosny a Hercegoviny, Běloruska, Litvy a Afriky, ze Slovenska i ze Švýcarska. 

Dáváme šanci dětem handicapovaným, dlouhodobě umístěným v nemocnicích nebo v různých sociálních zařízeních. Soutěžní práce hodnotí porota složená z osobností české kultury (například malíři Adolf Born, Kamil Hlubuček, Igor Korpaczewski, Dino Čečo, herečka Naďa Konvalinková, hudebník Pavel Šporcl a další). 

Vítězné práce jsou vystaveny nejen v originále, ale také na webu Českého rozhlasu v jedinečné galerii dětských výtvorů, kde si zájemci mohou najít i podmínky soutěže. Vernisáž výstavy je slavností, kde je připraven bohatý program pro stovky návštěvníků z celé republiky. Pro všechny děti, které mají svoji práci na výstavě, jsou připraveny pěkné dárky. 

Součástí výstavy jsou výtvarné dílny, v nichž si návštěvníci mohou zdarma vyzkoušet připravené výtvarné techniky. 

Obecné podmínky soutěže 

Každé dítě může poslat maximálně 2 soutěžní práce. Vybrat si může ze tří kategorií: kresba, rukodělná práce a počítačová grafika. Podrobné zadání je vždy součástí pravidel pro konkrétní ročník. Díla pak ve dvou kolech vyhodnotí porota složená ze známých osobností České republiky. 

Kontakt na organizátorku: Lenka Kupková, ČRo Nová média, Vinohradská 12, 120 99, Praha 2, telefon: +420 221 552 807, e-mail: lenka.kupkova@rozhlas.cz. 

Autor:  Lenka Kupková
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 12. prosince  2011       rubrika: O soutěži

  About the Drawing Online Competition

  Drawing Online is a traditional international artistic competition for children from 5 to 15 years of age. Each January Czech Radio announces a new theme which gives children cause to think and also to discuss the theme...

   
 • 12. prosince  2011       rubrika: O soutěži

  History of the Drawing Online competition

  In 1996 the editorial staff of the foreign broadcasts of Czech Radio needed some pictures for a web page that was being created. Thus they announced a drawing contest for children. This is how the Drawing Online competition...

   
 • 8. prosince  2011       rubrika: O soutěži

  Historie soutěže Malujeme po síti (Drawing Online)

  V roce 1996 potřebovala redakce zahraničního vysílání Českého rozhlasu obrázky na nově vzniklé webové stránky. Rozhlas proto vyhlásil výtvarnou soutěž pro děti. Tak vznikla soutěž Malujeme po síti.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas