rubrika: Autoři

Britton D. J.

D. J. Britton - Foto:  Archiv D. J. Brittona

D. J. BrittonFoto:  Archiv D. J. Brittona

Ředitel tvůrčího psaní na Univerzitě ve Swansea a umělecký šéf Theatru Cadair, skupiny velšského nového psaní.

D. J. Britton je oceňovaným režisérem, dramatikem a dramaturgem, pracuje také jako rozhlasový režisér v BBC. 

K jeho nejnovějším divadelním hrám patří kasovní trhák The Wizard the Goat and the Man Who Won the War, který pojednává o velšském státníkovi Davidu Lloyd Georgovi. Inscenace, která sklidila chválu kritiky, získala nominaci na Wales Theatre Awards a byla uvedená ve Francii a Singapuru. 

Uznání získala i jeho další hra pro BBC Chelsea Dreaming, nastudovaná rovněž v divadle, která přibližuje poslední dny Dylana Thomase. 

Do Walesu se Britton přestěhoval z Austrálie, kde byl vedoucím rozhlasové dramaturgické skupiny v Australian Broadcasting Corporation. Do řady jeho úspěšných divadelních her dále můžeme zařadit Plainsong (Equity Production of the Year) nebo Cargol (Swan Gold Award). Mezi australské rozhlasové inscenace patří i Losing Paradise (Gold Award, New York Festival). 

Ve Walesu působil ve velšském Národním divadle, v Cymru Theatr Clwyd, Sherman Cymru, Taliesen Swansea a divadle Volcano. 

Pro Theatr Cadair nyní pracuje na dvou dílech – Windsongs of the Blessed Bay a Silverglass. Zároveň působí v nové komisi pro velšské Národní divadlo.  

(Aktuální k 28. březnu 2015.) 

Autor:  D. J. Britton
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas