rubrika: Autoři

Buzzi Mario (1974)

Mario Buzzi - Foto: Hana Hložková

Mario BuzziFoto: Hana Hložková

Studoval fagot na konzervatoři v Kroměříži u Zdeňka Škrabala, skladbu u Františka Emmerta a elektroakustickou hudbu u Daniela Forró na JAMU. Pod vedením Arnošta Parsche obhájil tamtéž v oboru teorie hudební tvorby v roce 2009 disertační práci na téma Alternativní modální tónové systémy.

Během studií vytvořil řadu komorních a orchestrálních skladeb, např. Pááávlíííkůůů pro smyčcový kvartet, vokály a elektrickou kytaru, Requiem za lesní zvěř pro hlas, klarinet, kytaru a lesní roh, Potrubní poštou a pochodem vchod pro tři flétny, Dále pro smyčcový orchestr, Valso mortale pro klavír, Symfonii in Es pro velký orchestr a mnoho dalších. 

Především se ale věnoval tvorbě pro vlastní kapely JáMor, Luční koník a později byl také kompozičně aktivním členem skupiny Chorchestr, takto vznikly desítky písní i množství instrumentální hudby. Svá teoretická bádání v oblasti mikrointervalové hudby často prakticky uplatňuje ve svých kompozicích. Od roku 1996 se intenzivně věnoval práci s hudební elektronikou. Používá vlastní metodu tzv. dirty samplingu, také často pracuje s frekvenční a křížovou modulací a též s náhodnými procesy geneze hudebního materiálu.  

Působí jako skladatel scénické hudby pro divadla, rozhlas i televizi, píše písně, komorní i orchestrální hudbu a účinkuje též v originálním kabaretu Komediograf jako kytarista. Spolupracoval např. s režiséry Pitínským, Morávkem, Goldflamem, Macečkem, Balákem, Tálskou, Krobem, Jandourkem, Vanýskem, Petrželkovou, Ludvíkovou-Karpianus, Mikoláškovou, Ryšánek Schmiedtovou, Amslerem, Stránským, Bauerovou, Popelem aj. Živí se i jako aranžér a studiový technik.  

Žije v Brně, je ženatý a má tři děti. 

Autor:  Mario Buzzi
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas