rubrika: Autoři

Hrabal Lukáš (1977)

Lukáš Hrabal - Foto: Jiří Hroník

Lukáš HrabalFoto: Jiří Hroník

Po gymnáziu vystudoval krajinné inženýrství na Lesnické fakultě ČZU v Praze a tvorbu textu a scénáře na VOŠ Jaroslava Ježka, přičemž věrný zůstal druhému jmenovanému oboru.

Je autorem desítek textů k písním téměř všech hudebních žánrů a držitelem několika cen z autorských soutěží – zejména stříbrné Dětské noty za písně Náušnice v pupíku (1999) a Vedu si svou (2006) a ceny Svazu autorů a interpretů na celostátním festivalu EvropaHit 2006 za píseň Go-Zap. Mezi nejznámější interprety jeho textů patří Marta Kubišová, Hana Zagorová, Helena Vondráčková nebo Jitka Zelenková

Kromě toho píše také PR články a reklamní texty a v neposlední řadě poezii (žádnou ze svých sbírek dosud nepublikoval). Pro stanici Český rozhlas 3 - Vltava upravil v minulých letech několik literárních děl pro rozhlasové čtení. 

Lukáš Hrabal je hrdým otcem Emy a Jonáše, které má se svou manželkou Johanou. V touze po klidu a harmonii se v roce 2008 přestěhoval s rodinou z Prahy do malebné krajiny Lužických hor a Českého Švýcarska, kde, v rozporu s touto původní ideou, postupně rekonstruuje starý podstávkový dům. 

Autor:  Lukáš Hrabal
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas