rubrika: Autoři

JQr (1975)

JQr - Foto: Lukáš Nedvídek

JQrFoto: Lukáš Nedvídek

Nezaměstnaný, člen uměleckého sdružení Volné radikály.

Rodák z Krkonoš. Rodný dům mu před rokem shořel do základů, takže se mohl definitivně vyvázat ze svých kořenů. V dětství amatérský: archeolog, hrnčíř, loutkoherec, kosmonaut. Reprezentant 2. ZŠ Tanvald v běhu na lyžích a společenských tancích. 

V rámci činnosti divadelního souboru Buriánek ztvárnil například kritiky oceňovanou úlohu Modrého hrnce nebo studijně i realizačně náročnou dvojroli Reportér/Sudičák. Praporečník PO SSM 2. ZŠ Tanvald. Rádce družiny Delfínů a poté i jeden z vůdců skautského oddílu Modrá hvězda. Držitel křišťálového ocenění ze soutěže Mladá československá fotografie při základní organizaci SSM v Hlinsku v Čechách. Host pořadu Mirka Kováříka Zelené peří. 

V dospělosti pracoval jako: noční pekař, vykladač vagónů, redaktor, dramaturg, rovnač zboží, publicista, režisér, pracovník výkupu lahví. Zvláště si cení zkušeností při načítání technické literatury a studijních textů pro nevidomé studenty a výrobě skrytých titulků pro neslyšící v pořadech České televize. Největší úspěchy a popularitu ale nakonec získal jako go-go tanečník v pražských nočních podnicích. Nikdy ale obecenstvu neukazoval intimní partie a to ani v zákulisí. Nejvíc se stydí za režii upoutávky na fotbalové mistrovství pro televizi Nova. Byla totiž machistická, hloupá a zneužívala dětskou práci. Naopak je pyšným zakládajícím členem uměleckého sdružení Volné radikály, které kromě něj sdružuje ještě pokrývače a skladatele Ivana Achera

Žije v Praze. Je svobodný, bezdětný. 

Autor:   JQr
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas