rubrika: Autoři

Ludvík Bedřich (1953)

Bedřich Ludvík - Foto:  archiv Bedřicha Ludvíka

Bedřich LudvíkFoto:  archiv Bedřicha Ludvíka

Vystudoval dramaturgii a scenáristiku na pražské FAMU a v letech 1982–1990 se živil jako topič. Od roku 1990 je dramaturgem hrané tvorby v České televizi.

Jako dramaturg se podílel na vzniku 80 televizních hraných filmů, z nichž nejznámější jsou Ex offo, In Nomine Patris, Gambit, Stříbrná vůně mrazu, sedm dílů cyklu Oběti, seriál Konec velkých prázdnin, Archiv, Kočky, Kanadská noc, Zasaženi bleskem, Legenda Emöke, Dobrodružství pod postelí, Setkání s hvězdou – Jana Hlaváčová, Dagmar Havlová. Je rovněž dramaturgem distribučních filmů (Amerika, Výchova dívek v Čechách, Kuře melancholik, Kytice, Oběti a vrazi, Lesní chodci, Máj). 

Dále je autorem, spoluautorem a režisérem vzdělávacích cyklů Rozhlédni se, člověče, Paměť stromů, Zpět k pramenům (s L. Munzarem), Praha, město věží (s V. Preissem), Kus dřeva ze stromu (s M. Patřičným). 

Bedřich Ludvík vytvořil také několik solitérních dokumentů: Spolužáci, Paní a její paní, Kola útočí, Na větrné farmě, Bezmocní mocní, Kdo zkrotí Molocha?, Jak přišly na svět Dvořákovy Biblické písně. 

Napsal knihy Pohádky pro otce a matky (Volvow globator 1996), Zpět k pramenům (MF 2005), Praha, město věží (EDICE ČT 2009), Kus dřeva ze stromu /poznání/ (EDICE ČT 2011). Je spoluautorem (spolu s M. Hruškovou) titulů Stromy se na nás dívají (Fraus 2003) a Paměť stromů (MF 2008). 

A Bedřich Ludvík je i autorem a interpretem více než 70 písní: První Jako by tu byli doma (1968), CD Odžito, Znělky, Magoři. Vystupuje sám či v duu se spisovatelkou Terezou Boučkovou

Autor:  Bedřich Ludvík
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas