19. prosince  2017 v 10:37  rubrika: Autoři

Moras Jannis (1991)

Jannis Moras - Foto: Lukáš Filipenský

Jannis MorasFoto: Lukáš Filipenský

Autor minutových her

Studoval Mezinárodní rozvojová studia na Mendelově univerzitě a Český jazyk a divadelní vědu na Masarykově univerzitě. Studií zanechal ve prospěch svých hudebních projektů, kterým se paralelně věnoval. 

S formátem minutových her se poprvé setkal v roce 2014 jako účastník rozhlasové dílny na festivalu Šrámkova Sobotka, kde se společně s dalšími pokoušel hry tvořit i hrát. Kafe je jeho autorským debutem, jako herec si vyzkoušel roli Petra v minutové hře Lindy Jurčíkové Meze slušnosti, která byla natočena právě na Šrámkově Sobotce. 

Jeho primární činností je v současné době hudební tvorba. Jakožto potomek řeckých uprchlíků z řecké občanské války v letech 1946-1949 se odmalička věnoval řecké hudbě, kterou českým posluchačům předává ve dvou hudebních projektech. 

Jeden je zaměřen na tradiční a lidovou řeckou hudbu – kapela Anatoli a druhý na autorskou tvorbu – Jannis Moras & Banda. Má na kontě 5 studiových alb, z nichž poslední a zároveň první čistě autorské vyšlo v květnu 2017 pod názvem Alkohol hudby

Autor:  Jannis Moras
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

Hry tohoto autora

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas