rubrika: Autoři

Němečková Lucie (1969)

Lucie Němečková - Foto: Jana Labrova-Rabenhauptova

Lucie NěmečkováFoto: Jana Labrova-Rabenhauptova

Autorka minutových her

Divadelní dramaturgyně, publicistka, překladatelka. Propagátorka frankofonního divadla v České republice, zakladatelka a ředitelka festivalů Tvůrčí Afrika a Nad Prahou půlměsíc.  

Působila v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, Klicperově divadle v Hradci Králové, Divadle na Vinohradech, Divadle Husa na provázku. 

V současné době je dramaturgyní činohry Národního divadla Brno a festivalu Divadelní svět Brno. Spolupracovala s Mezinárodním knižním veletrhem Svět knihy a Mezinárodním festivalem Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Přispívá do Divadelních novin, Taneční zóny a časopisu pro cizince a o cizincích Slovo. 

Spoluautorsky připravila knižní portrét režiséra Vladimíra Morávka: U nás nudou neumřete (Scéna, 2004), s Martinem Stropnickým vydala vzpomínkovou knihu Nahoru, dolů (Paseka, 2014) a s bývalým ředitelem Klicperova divadla Ladislavem Zemanem životopisnou knihu Letem světem a nejen za divadlem (Zeman a syn, 2015), redakčně se rovněž podílela na vzniku kníhy Lídy Engelové Sto růží v bidetu (Práh, 2017). 

Pro Český rozhlas v minulosti autorsky připravila například cyklus Jak chutná Afrika, Brookova cesta divadlem, Živý syn Bdícího. Souboj velikánů (Kdo by se divadla bál). 

Autor:  Lucie Němečková
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

Hry tohoto autora

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas