rubrika: Autoři

Rathouská Kateřina (1977)

Dramaturgyně Kateřina Rathouská - Foto: Khalil Baalbaki

Dramaturgyně Kateřina RathouskáFoto: Khalil Baalbaki

Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (obory český jazyk a literatura a divadelní věda). S různými stanicemi Českého rozhlasu externě spolupracovala už od podzimu 1995.

Od ledna 2013 se stala součástí Tvůrčí skupiny literárně-dramatické tvorby, kde se zaměřuje především na dramaturgii minutových her (za svůj projekt byla oceněna Cenou generálního ředitele). Předchozích jedenáct let pracovala na Vltavě jako slovesná redaktorka. V roce 2002 s podporou několika kolegů vytvořila programovou řadu Čajovna, za kterou dostala Cenu programového ředitele. V současnosti moderuje úterní vydání pořadu (od 19 do 20 hodin), do studia si obvykle zve hosty z oblasti kultury (divadlo, česká a světová literatura). 

Občas píše divadelní recenze do novin, krátké rozhlasové hry, pohádky a fejetony, v předchozích letech se též podílela jako redaktorka a dramaturgyně na několika hudebních magazínech České televize. 

Kateřina Rathouská s cenami (Prix Marulić 2013) - Foto: Petr Mančal

Kateřina Rathouská s cenami (Prix Marulić 2013)Foto: Petr Mančal

Další ocenění:
Minutové hry Daniely Fischerové Jak vyhynuli štulíci a Petra Hudského Domácí porod v dramaturgii Kateřiny Rathouské a režii Aleše Vrzáka získaly 2. a 3. místo v kategorii Short Forms na mezinárodní rozhlasové přehlídce Prix Marulić 2013

Za svou povídku Patnáct minut v desítce obdržela ve stejném roce 3. cenu na festivalu Literární Vysočina. 

Autor:  Kateřina Rathouská  (krs)
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas