rubrika: Autoři

Semotamová Tereza (1983)

Tereza Semotamová - Foto: Kai Hagelauer

Tereza SemotamováFoto: Kai Hagelauer

Je absolventkou Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na JAMU a germanistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Momentálně dokončuje doktorské studium na JAMU – ve své disertační práci se zabývá německými rozhlasovými hrami v padesátých letech 20. století.

S Českým rozhlasem spolupracuje už od dob studií. Debutovala v olomouckém cyklu Počteníčko rozhlasovými hrami Slyšíš mě?, Svatba nesvatba, Gothaj a plastová okna, Moje blány plovací, v čajovnickém cyklu Hry a dokumenty nové generace na Vltavě zazněla v roce 2007 hra Vítej mezi námi

Mimo to je autorkou rozhlasových pásem zaměřených převážně na německou jazykovou oblast Fenomén Günter Eich, Odbíjí hodina nula, Pošta v láhvi, Poezie rozkladu a zmaru apod. a audiodramatu pro projekt Lidice-Rozeznění 2012. 

Kromě práce pro rozhlas se věnuje překladu populárně-vědeckých knih a beletrie, v roce 2010 vyhrála soutěž NISI MASA se scénářem krátkého filmu Tak dobrou. V současné době je na studijním pobytu v Německu, kde pracuje jako knihovnice. 

Autor:  Tereza Semotamová
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas