rubrika: Autoři

Součková Johana (1978)

Johana Součková - Foto: Marek Němec

Johana SoučkováFoto: Marek Němec

Roku 2002 absolvovala DAMU, katedru činoherního divadla, obor dramaturgie. Vedoucím ročníku byl Jan Vedral. Absolventská inscenace: Roberto Zucco, B. M. Koltés (režie F. Nuckolls, DISK, Praha).

Ještě během studia získala angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde je dramaturgem od roku 2002, v současné době je na mateřské dovolené. 

Nejčastěji spolupracuje s režisérem Filipem Nuckollsem, současným uměleckým šéfem Činoherního studia a režisérkou Natálií Deákovou. Spolupracovala mimo jiné i s režiséry Alexandrem Minajevem, Dodem Gombárem, Thomasem Zielinskim, Davidem Czesanym, Tomášem Svobodou. 

Je autorkou dramatizací Krysař – Viktor Dyk (Divadlo v Celetné, Praha), Labyrint světa a ráj srdce – Jan Amos Komenský (Divadlo v Celetné), Klub rváčů – Chuck Palahniuk (Činoherní studio). Je autorkou několika minutových dramat, spoluautorkou hry Famiglia, která oslavuje gangsterský žánr a uváděla se v Činoherním studiu, a autorkou scénářů pro dětské pořady v České televizi. 

Jako dramaturg spolupracovala na řadě inscenací v Činoherním studiu; se spolkem Kašpar v Divadle v Celetné v Praze spoluvytvářela např. inscenace Krvavá svatba, Krysař, Labyrint světa a ráj srdce nebo Běsi. Spolupracovala s brněnským Hadivadlem či divadlem v Chebu

Právě připravuje dramatizaci Bulgakovova Mistra a Markétky, jejíž premiéra se má uskutečnit roku 2013 v Praze, v režii Alexandra Minajeva. 

Autor:  Johana Součková
Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas