rubrika: Autoři

Tamchyna Robert (1971)

Robert Tamchyna - Foto: Khalil Baalbaki

Robert TamchynaFoto: Khalil Baalbaki

Vystudoval obor žurnalistika a masová komunikace na Fakultě sociálních věd UK. V rozhlase pracuje externě od roku 1989, zaměstnán je od roku 1994.

Nejprve působil jako redaktor a moderátor Českého rozhlasu 2 - Praha, kde se věnoval převážně politickým (např. Hovory z Lán s prezidentem Václavem Havlem), kulturním a sociálním tématům.  

Za reportážní pořady, dokumentární koláže, pravidelné publicistické programy a rozhlasové i novinové politické komentáře získal několik ocenění, mj. Cenu Ferdinanda Peroutky, Cenu křepelek nebo čestné uznání na rozhlasové Prix Bohemia.  

Momentálně zastává pozici dramaturga mluveného slova v oddělení vydavatelství a nakladatelství ČRo, nadále se věnuje i práci moderátora a redaktora.  

V soukromí rozděluje čas mezi přátele, rodinu, květiny, knížky, divadlo a film. Souhlasí s textem písničky Vladimíra Vysockého, kde se zpívá: nejhezčí mohou být pouze hory, které ještě neznám. S titulem knížky amerického psychologa M. S. Pecka vnímá život jako tajemství a "nevyšlapanou cestu".  

Pořad: Minutová hra  |  Stanice: ČRo Vltava
 
 

MP3 od posluchačů

Závislost

Mnozí posluchači minutových her nám posílají své názory...

Vybrali jste

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas