Divadlo16. března  2017  

Nejkrvavějšího Macbetha hrají v Divadle D21! Na tuto vinohradskou scénu zavítáme s Mozaikou

Krvaví moderátoři z Mozaiky Martin Luhan a Veronika Štefanová - Foto: David Konečný

Krvaví moderátoři z Mozaiky Martin Luhan a Veronika ŠtefanováFoto: David Konečný

Čtvrtou středu v březnu budeme odpolední Mozaiku vysílat z komorní vinohradské scény Divadla D21. Představíme vám, jakou cestu tito divadelníci ušli od roku 2003, kdy založili nejdříve Malé vinohradské divadlo, až do dneška, kdy má jejich Divadla D21 na repertoáru více než dvě desítky současných i klasických dramatických titulů.

Souboru je blízký experimentální přístup a společně s uměleckým šéfem Jiřím Ondrou vytváří autorský koncept divadla. Na repertoáru má v současné době více než dvě desítky titulů. Inscenují nejen klasické dramatické nebo dramatizované texty, ale především texty současné a původní, které vznikají přímo pro soubor. 

Na komorní scéně Divadla D21 je k vidění i originální pojetí Shakespearova Macbetha režiséra Michala Háby. Jeho inscenace patří k nejkrvavějším a také nejgrotesknějším zpracováním této dramatické klasiky. Do postav ze hry Macbeth se na okamžik stylizovali i moderátor Martin Luhan a redaktorka Veronika Štefanová, kteří vás budou živým vysíláním z Divadla D21 provázet. 

Krvaví moderátoři z Mozaiky Martin Luhan a Veronika Štefanová - Foto: David Konečný

Hosty budou členové souboru i vedení divadla, ředitelka Divadla D21 Hana Mathauserová, kmenový režisér Jiří Ondra, dramaturgyně Magdalena Frydrych Gregorová a také herec Hasan Zahirović. Řeč bude nejen o repertoáru a aktivitách soboru, ale také novinkách, které připravuje. Na violu a cimbál vysílání hudebně doprovodí herečky Stela Chmelová a Kristýna Podzimková písněmi z inscenace Knoflíček. 

Poslouchejte nás živě 22. března od 16 hodin nebo se za námi přijďte podívat do Divadla D21! 

Autor:  Veronika Štefanová
Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace