Film21. března  2012  

Febiofest – Ceny Jaromila Jireše

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest - Foto:  MFF Praha - Febiofest

Mezinárodní filmový festival Praha - FebiofestFoto:  MFF Praha - Febiofest

Už 22. března začne 19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.

V jeho rámci budou předány i Ceny Jaromila Jireše, které uděluje Asociace režisérů a scenáristů. Ocenění budou rozdělena během slavnostního zahájení festivalu.  

Tomáš Pilát mluvil s předsedou poroty zmíněných cen, členem Rady Asociace režisérů a scenáristů Antonínem Kopřivou. Ten předesílá, že Ceny Jaromila Jireše s ním zakládal mimo jiné i zesnulý režisér Pavel Koutecký a spolu pak hledali důstojnou platformu, v jejímž rámci by ceny udělovali. Tu našli právě ve Febiofestu:  

AudioStáhnout
 

Předseda poroty Cen Jaromila Jireše a člen Rady Asociace režisérů a scenáristů Antonín Kopřiva o Cenách Jaromila Jireše.

Ceny budou uděleny 22. března v rámci slavnostního zahájení 19. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.
 

Autor:  Tomáš Pilát
 

Nové články v rubrice

 • 11. července  2014     Audio  rubrika: Film

  V Polsku zahájili letní sezónu filmových festivalů stylově

  Ve varšavské galerii Kordegarda byla otevřena výstava Nové Horizonty mistrů. Je na ní možné vidět černobílé fotografie světových filmařů, kteří v minulosti navštívili mezinárodní filmový festival ve Wrocławi. Expozice...

   
 • 4. července  2014     Audio  rubrika: Film

  Roman Polanski chystá velkofilm o Dreyfusově aféře

  Stejně jako před lety, kdy Roma Polanski ve Varšavě natočil drama Pianista, chce právě v Polsku zrealizovat další významný velkofilm. Tentokrát o Dreyfusově aféře. Téma pro Mozaiku a Dagmar Langovou.

   
 • 3. července  2014     Audio  rubrika: Film

  Kdyby mohly budovy mluvit, co by vyprávěly?

  Wim Wenders připravil spolu s pěti dalšími režiséry unikátní projekt nazvaný Katedrály kultury. Každý natočil pětadvaceti minutovou epizodu o stavbě, kterou považuje za výjimečnou. Snímek měl premiéru na letošním Berlinále,...

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas