Film21. března  2012  

Febiofest – Ceny Jaromila Jireše

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest - Foto:  MFF Praha - Febiofest

Mezinárodní filmový festival Praha - FebiofestFoto:  MFF Praha - Febiofest

Už 22. března začne 19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.

V jeho rámci budou předány i Ceny Jaromila Jireše, které uděluje Asociace režisérů a scenáristů. Ocenění budou rozdělena během slavnostního zahájení festivalu.  

Tomáš Pilát mluvil s předsedou poroty zmíněných cen, členem Rady Asociace režisérů a scenáristů Antonínem Kopřivou. Ten předesílá, že Ceny Jaromila Jireše s ním zakládal mimo jiné i zesnulý režisér Pavel Koutecký a spolu pak hledali důstojnou platformu, v jejímž rámci by ceny udělovali. Tu našli právě ve Febiofestu:  

 

Předseda poroty Cen Jaromila Jireše a člen Rady Asociace režisérů a scenáristů Antonín Kopřiva o Cenách Jaromila Jireše.

Vložit na svůj web

Ceny budou uděleny 22. března v rámci slavnostního zahájení 19. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.
 

Autor:  Tomáš Pilát

Nové články v rubrice

 • 27. ledna  2015     Audio  rubrika: Film

  Domek výběrčího mýtného v Argentině propojený s Šanghají

  Prahu navštívil významný ruský filmový dokumentarista Viktor Kossakovsky. Osobně uvedl českou premiéru svého snímku Ať žijí protinožci! a vedl mistrovskou dílnu se studenty.

   
 • 22. ledna  2015     AudioVideo  rubrika: Film

  22. zahájí Projekt 100 svůj 21. ročník. Nabídne 5 filmů

  Oblíbený filmový Projekt 100 vstupuje do třetí dekády. Pro letošek sestavili pořadatelé kolekci pěti snímků, které tradičně reprezentují evropskou klasiku, českou klasiku, kultovní film z 90. let minulého století a...

   
 • 21. ledna  2015     Video  rubrika: Film

  Recenze: Birdman má k dokonalosti daleko

  Americký film Birdman míří do českých kin. Natočil ho mexický režisér Alejandro González Iňárritu, světovou premiéru měl vloni na festivalu v Benátkách a už stihl nasbírat dva Zlaté glóby i devět oscarových nominací....

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas