Film21. března  2012  

Febiofest – Ceny Jaromila Jireše

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest - Foto:  MFF Praha - Febiofest

Mezinárodní filmový festival Praha - FebiofestFoto:  MFF Praha - Febiofest

Už 22. března začne 19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.

V jeho rámci budou předány i Ceny Jaromila Jireše, které uděluje Asociace režisérů a scenáristů. Ocenění budou rozdělena během slavnostního zahájení festivalu.  

Tomáš Pilát mluvil s předsedou poroty zmíněných cen, členem Rady Asociace režisérů a scenáristů Antonínem Kopřivou. Ten předesílá, že Ceny Jaromila Jireše s ním zakládal mimo jiné i zesnulý režisér Pavel Koutecký a spolu pak hledali důstojnou platformu, v jejímž rámci by ceny udělovali. Tu našli právě ve Febiofestu:  

AudioStáhnout
 

Předseda poroty Cen Jaromila Jireše a člen Rady Asociace režisérů a scenáristů Antonín Kopřiva o Cenách Jaromila Jireše.

Ceny budou uděleny 22. března v rámci slavnostního zahájení 19. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest.
 

Autor:  Tomáš Pilát
 

Nové články v rubrice

 • 30. července  2014     Audio  rubrika: Film

  Zaniklá kina pražského Žižkova

  První promítání se v pražské čtvrti Žižkov uskutečnilo v roce 1904. Od té doby tam biografy rostly jako houby po dešti. Ale také v poslední době rychle zanikaly. V letním seriálu věnovaném zaniklým kinům v Praze se...

   
 • 29. července  2014     Audio  rubrika: Film

  Zaniklá kina pražských Vinohrad

  Bývaly doby, kdy na pražských Vinohradech bylo jedno kino vedle druhého. Dnes je situace úplně jiná, většina objektů, v nichž dříve sídlila kina, slouží úplně jinému účelu. Letní seriál je tento týden věnován zaniklým...

   
 • 28. července  2014     Audio  rubrika: Film

  Konec biografů v Čechách

  Ve dvacátých a třicátých letech minulého století bylo v Československu kolem osmnácti set kin. Dnes jich z tohoto množství funguje jenom zlomek. První díl seriálu o zaniklých kinech je věnovaný Praze.

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas