25. července 2012

Martin Brunner, Jaroslav Šindler: Stará cesta - Foto: ČRo Vltava

Martin Brunner, Jaroslav Šindler: Stará cestaFoto: ČRo Vltava

Martin Brunner, Jaroslav Šindler: Stará cesta

Řekne-li se „stará cesta“, lze si představit cestu poněkud zanedbanou, neboť už ztratila na významu, nebo naopak cestu, která svou oprávněnost potvrdila funkčností v čase. Právě ten druhý pohled symbolizuje stylovou orientaci a výběr skladeb, které na svém prvním společném CD pojmenovaném Stará cesta představují flétnista Martin Brunner a kytarista Jaroslav Šindler

Martin Brunner z Hradce Králové zaujal naši jazzovou scénu jako člen dechového Ventil Dua, které se zrodilo při hradeckém divadle Drak v roce 1981. Později se stal zakládajícím členem orchestru Kontraband Milana Svobody, s nímž vystoupil na řadě evropských festivalů. Dále hrál například v pražské jazzrockové kapele Jazz Fragment nebo byl spoluzakladatelem skupiny Znamení dechu. V roce 1995 založil náš nejrozsáhlejší mezinárodní jazzový festival Jazz Goes To Town, jehož je dodnes dramaturgem a ředitelem. Vedle toho se věnuje pedagogické činnosti. 

Kytarista Jaroslav Šindler, rodák z Městce Králové, vystudoval jazzovou kytaru na Lidové konzervatoři v Praze. Vystupuje mnoho let v nejrůznějších jazzových formacích. Byl jedním ze zakládajících členů významné kapely E.S.P., založené rovněž v roce 1981. Spolupracoval se zpěvačkou Janou Koubkovou, s basistou Františkem Uhlířem a přes dvě desetiletí hraje s Jiřím Stivínem. Současně vyučuje jazzovou kytaru a improvizaci na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, je autorem publikace Kytarová praktika. Oba nám dnes zahrají směs standardů moderního jazzu a vlastních skladeb. 

Afro Blue (M. Santamaria) 

Medvědí tanec (J. Šindler) 

All Blues (M. Davis) 

Khumbu (M. Brunner) 

Stará cesta (J. Šindler – M. Brunner) 

Rockband (J. Šindler – M. Brunner) 

V dnešní Mozaice jsme poslouchali hudbu z premiérového alba Stará cesta dua flétnisty Martina Brunnera s kytaristou Jaroslavem Šindlerem. Zbývá už jen poslední ukázka, kterou bude oblíbená skladba saxofonisty Sonnyho Rollinse „St. Thomas“. 

St. Thomas (S. Rollins) 

Autor:  Vladimír Kouřil

Nové články v rubrice

 • 9. prosince  2016       rubrika: Hudba v Mozaice

  Lee Hazlewood

  Písničkářský klasik let šedesátých minulého století, Lee Hazlewood, bývá přirovnáván k Sergi Gainsburgovi, Neilu Diamondovi či Leonardu Cohenovi, nitky bychom však našli i směrem k Dylanovi a dalším.

   
 • 8. prosince  2016     Video  rubrika: Hudba v Mozaice

  David Helbock Trio: Into the Mystic

  Hudba je mystérium – je přesvědčený rakouský jazzový pianista David Hellbock a tomuto mínění věnoval svou letošní novinku s názvem Into the Mystic. Je fascinován zásadními mýty lidské civilizace, počínaje řeckou mytologií...

   
 • 7. prosince  2016     Video  rubrika: Hudba v Mozaice

  Birdy: Beautiful Lies

  Nádherné lži (Beatiful lies) je název třetího studiového alba teprve dvacetileté britské indie popové zpěvačky s modrou krví Birdy, plným jménem Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde.

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace