Hudba17. července  2014  

Vodník z Krumlova Štefan Kocán byl hostem Mozaiky

Štefan Kocán jako Filippo II. ve Verdiho opeře Don Carlo, Národní divadlo Praha, 2013 - Foto:  Národní divadlo

Štefan Kocán jako Filippo II. ve Verdiho opeře Don Carlo, Národní divadlo Praha, 2013Foto:  Národní divadlo

Nová inscenace Dvořákovy Rusalky má dnes premiéru na českokrumlovské točně. Operní pěvec Štefan Kocán, který pravidelně hostuje v newyorské Metropolitní opeře a na dalších předních světových operních scénách, hudebním nastudování Maria de Rose a režii Jiřího Heřmana zpívá úlohu Vodníka.

Slavné árie Dvořákovy Rusalky se ode dneška po devět večerů opět ponesou českokrumlovským parkem. Na divadelní točně má premiéru nová inscenace Dvořákovy Rusalky v hudebním nastudování Maria de Rose a režii Jiřího Heřmana. Její hvězdou je přední světový basista Štefan Kocán v roli Vodníka. 

 

Basista Štefan Kocán hostem odpolední Mozaiky.

Vložit na svůj web

Štefan Kocán pravidelně zpívá na prestižních operních scénách – v letošní sezóně hostoval pět měsíců v Metropolitní opeře v New Yorku, vystupuje v milánské La Scale nebo ve vídeňské Státní opeře. Je stálým hostem opery pražského Národního divadla. Narodil se na Slovensku v Dolní Dubové u Trnavy, kde žije. Vystudoval zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a pokračoval na vídeňské konzervatoři pod vedením basisty Jevgenije Nesterenka. 

V Rusalce se na točně v Českém Krumlově v titulní roli představí dvě sólistky opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Maria Kobielska. Roli Prince vytvoří přední čeští tenoristé Aleš Briscein a Aleš Voráček. Ve dvojroli Ježibaby a Cizí kněžny se budou střídat dvě renomované slovenské pěvkyně Jolana Fogašová a Denisa Hamarová. 

Autor:  Marie Reslová, Petr Gojda
Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace