Literatura23. července  2012  

Česko-německé setkání autorů v Lidicích

Pietní akt k 70. výročí vyhlazení obce Lidice - Foto: Jana Káninská

Pietní akt k 70. výročí vyhlazení obce LidiceFoto: Jana Káninská

Letošní tragické výročí – 70. let od vyhlazení Lidic, bylo výjimečné také tím, že německý prezident Joachim Gauck v dopise Václavu Klausovi vyjádřil nad událostmi v Lidicích a v Ležákách hlubokou lítost.

Třeba i to se objeví v některém z textů, které mají vzniknout na základě dvoudenního setkání českých a německých autorů. To se minulý víkend uskutečnilo právě v Lidicích. Z německých autorů se zúčastnili: Thomas Muggenthaler, Norbert Niemann, Bernhard Setzwein, Pete Smith a z českých Radek Fridrich, Marek Šindelka, Kateřina Tučková, publicista Luděk Navara a historik Eduard Stehlík

Texty, které na základě setkání vzniknou, budou na stránkách Pražského literárního domu publikovány od 30. září. O svých dojmech s Ivanou Myškovou hovořil básník a oceňovaný prozaik Marek Šindelka. O smyslu setkání a spolupráci s německým literárním domem nejprve promluvila ředitelka Pražského literárního domu Lucie Černohousová.  

 

O česko-německém setkání autorů v Lidicích hovoří spisovatel Marek Šindelka a ředitelka Pražského literárního domu Lucie Černohousová.

Vložit na svůj web

Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace