Debut Cormaca McCarthyho Strážce sadu

Cormac McCarthy: Strážce sadu - Foto: Nakladatelství Argo

Cormac McCarthy: Strážce saduFoto: Nakladatelství Argo

V současnosti je každá kniha amerického spisovatele Cormaca McCarthyho literární událostí – a to jistě i díky Pulitzerově ceně, kterou za román Cesta obdržel v roce 2007 i díky filmovému zpracování knihy Tahle země není pro starý, oceněnému čtyřmi Oscary.

Jeho existenciální westerny či postapokalyptické thrillery si velkou oblibu získaly i u nás – jejich vydávání se už řadu let věnuje nakladatelství Argo. Nyní v češtině, v překladu Jiřího Hrubého, vychází už devátá próza tohoto sugestivního vypravěče – Strážce sadu – která však ve Spojených státech vyšla jako první, coby McCarthyho debut, a to v roce 1965. Ivana Myšková se tedy amerikanistky Hany Ulmanové nejprve ptala, zda takové ediční načasování schvaluje. 

 

O debutu Cormaca McCarthyho, který pod názvem Strážce sadu nedávno vyšel v nakladatelství Argo, hovořila amerikanistka Hana Ulmanová.

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 25. března  2015     Audio  rubrika: Literatura

  O psu, který štěkal, medaili a velké válce

  V horkém létě roku 1919 se ve vojenském vězení malého francouzského města protne příběh uvězněného válečného hrdiny a vojenského soudce. V knize Červený obojek francouzského spisovatele a lékaře Jeana-Chritopha Rufina...

   
 • 13. března  2015     Audio  rubrika: Literatura

  Kdo vymyslel paneláky?

  Kniha Kimberly Elman Zarecorové nazvaná Utváření socialistické modernity, s podtitulem Bydlení v Československu v letech 1945-1960, vychází v českém překladu. Pro nakladatelství Academia ho připravila architektka a...

   
 • 10. března  2015     Audio  rubrika: Literatura

  Hrdiny dokážeme ocenit a antihrdinům se vysmát – alespoň v divadelních hrách

  Vlasta Burian, Gustáv Husák nebo Juraj Kukura. Ti všichni se potkávají v knize Hry na hrdiny. Antologii současných českých a slovenských her o reálných hrdinech připravila Marta Ljubková.

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas