Jaroslav Rössler: Autoportrét

Jaroslav Rössler: Autoportrét - Foto: Ateliér Josefa Sudka

Jaroslav Rössler: AutoportrétFoto: Ateliér Josefa Sudka

Představitel české fotografické avangardy, Drtikolův žák - fotograf Jaroslav Rössler, který se narodil v roce 1902 a zemřel v roce 1990, dnes náleží k nedůležitějším postavám světové vizuální kultury. Rösslerovu tvorbu, vyznačující se průkopnictvím radikálního abstrahování v médiu, jež bývá chápáno povýtce realisticky, připomenou dvě výstavy jeho fotografií vybraných ze sbírky umění finanční skupiny PPF. Tu první nazvanou - Jaroslav Rössler - AUTOPORTRÉT - můžeme vidět do 4. ledna v Ateliéru Josefa Sudka v ulici Újezd 30 v Praze, ta druhá nazvaná - OBJEVY JAROSLAVA RÖSSLERA - bude zahájena tuto středu v Galerii Louvre na Národní třídě v Praze.

V Ateliéru Josefa Sudka si Karel Oujezdský pozval k mikrofonu kurátora obou výstav Josefa Mouchu. Zeptal se ho, jaký má komorní výstava Rösslerových fotografií v kontextu prezentace jeho díla význam.

Autor:  Karel Oujezdský

Nové články v rubrice

 • 25. května  2015     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Nizozemí v řádech a vyznamenáních od Zlatého rouna po současnost

  Součástí mezinárodního projektu Kulturní dědictví císaře Karla V. je výstava nazvaná Nizozemí v řádech a vyznamenáních / od Zlatého rouna po současnost. Je věnována 200. výročí vzniku Nizozemského království a do konce...

   
 • 21. května  2015     FotogalerieAudio  rubrika: Výtvarné umění

  Tma je jen málem světla

  Mladá fotografka Kristýna Erbenová vystavuje v Galerii Fotografic cyklus nazvaný „V bezetmí“. Barevné snímky zachycují noční krajiny. Výstavu můžete vidět do 21. června ve Stříbrné ulici na Starém Městě v Praze.

   
 • 20. května  2015     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Trinidad v Londýně a karneval na bitevní lodi

  Na řece Temži, přímo proti londýnskému Toweru, kotví křižník Belfast, dnes součást Imperiálního válečného muzea. Momentálně poskytuje prostor k rozměrné výtvarné instalaci nazvané Turisté. Až do 7. září zde můžete vidět...

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas