Výtvarné umění8. září  2010  

"Heavy Duty" - výstava Pavla Kopřivy v pražské Galerii Via art

"Heavy Duty" - výstava Pavla Kopřivy v pražské Galerii Via art

"Heavy Duty" - výstava Pavla Kopřivy v pražské Galerii Via art

Galerie Via art v Resslově ulici v Praze zahájila svou podzimní sezónu výstavou dvaačtyřicetiletého severočeského umělce Pavla Kopřivy, který v roce 1925 ukončil svá studia v ateliéru konceptuální a intermediální tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Pavel Kopřiva dal své instalaci název "Heavy Duty", což se dá přeložit jao vysoký výkon, velké zatížení nebo těžký provoz. Autor si klade otázku a klade ji i nám - do jaké míry je člověk schopen donekonečna plnit požadavky na stále větší výkon, vyšší zisk, na zpracování stále intenzívnějšího toku informací. Karel Oujezdský se na pondělní vernisáži Pavla Kopřivy zeptal, jak jeho výstava "Heavy Duty" navazuje na jeho předchozí projekty. 

AudioStáhnout
 

"Heavy Duty" - výstava Pavla Kopřivy v pražské Galerii Via art

Autor:  Karel Oujezdský
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Barokní svět mistra Rubense v Zakopanem

  Polské město Zakopane připravilo na prázdninové měsíce pro turisty příjemné překvapení. Až do 31. srpna mohou v Městské galerii umění navštívit unikátní výstavu 81 grafik nazvanou Síla i patos. Barokní svět mistra Rubense...

   
 • 23. července  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Potkat Mondriana v červené, žluté a modré

  V galerii Tate Liverpool, jedné ze čtyř z rodiny galerií Tate se koná výstava nazvaná Mondrian a jeho ateliéry. Záměrem je představit umělcovu tvorbu prostřednictvím míst, kde tvořil a nezřídka i žil.

   
 • 22. července  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Fotografoval válku a zřejmě ho to stálo život

  Gilles Caron (1939-1970) patří mezi nejvýznamnější fotožurnalisty druhé poloviny dvacátého století. Galerie Jeu de Paume ve francouzském městě Tours mu připravila ojedinělou retrospektivní výstavu, která potrvá do 2....

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas